Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.24 10:45

EP rinkimų favoritė Čekijoje - protestų spaudžiamo premjero Babišo partija

ELTA 2019.05.24 10:45

Čekijos rinkėjai penktadienį ir šeštadienį balsuoja Europos Parlamento (EP) rinkimuose, kuriuose su sunkumais susiduriančio ministro pirmininko Andrejaus Babišo partijai prognozuojama daugiausiai balsų, nepaisant protestų prieš jo vyriausybę.

A. Babišas susiduria su kaltinimais sukčiavimu. Pastarosiomis savaitėmis Čekijoje rengiami protestai prieš A. Babišą ir naują teisingumo ministrę Marie Benešovą, protestuotojams nerimaujant, kad naujoji teisingumo ministrė gali bandyti išteisinti premjerą dėl kaltinimų sukčiavimu.

Tačiau „Median“ agentūros apklausa rodo, kad A. Babišo partija ANO rinkimuose į EP gali gauti daugiau kaip 25 proc. balsų ir nugalėti Pilietinės demokratijos partiją ir Piratų partiją, kurioms prognozuojama po 14 proc. balsų.

2017 metais vykusiuose Čekijos parlamento rinkimuose A. Babišo partija ANO laimėjo daugiausiai balsų ir iškovojo 78 vietas iš 200 žemuosiuose parlamento rūmuose. ANO suvienijo jėgas su Čekijos socialdemokratų partija (CSSD), kad suformuotų mažumos vyriausybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi