Pasaulyje

2019.05.23 20:18

Pompeo: kai kuriais klausimais Vašingtono ir Maskvos nuomonės niekuomet nesutaps

BNS 2019.05.23 20:18

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo ketvirtadienį pareiškė, kad Vašingtonas ir Maskva ir toliau bendradarbiauja kai kuriais klausimais, tačiau visų ginčų abiem šalims išspręsti veikiausiai niekuomet nepavyks.

„Žiūrėkite, yra vietų, kur mūsų nuomonės niekuomet nesutaps. Paprasčiausiai mūsų požiūriai skiriasi. Jie neturi demokratijos. Mūsų vyriausybės pernelyg skirtingos“, – pareiškė jis interviu kanalui „Fox News“.

Vis dėlto M. Pompeo sakė, kad jo susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu praėjusią savaitę Sočyje buvo konstruktyvus.

„Manau, surengėme konstruktyvų susitikimą... Mane (JAV) prezidentas (Donaldas) Trumpas ten nusiuntė su misija surasti vietų, kur galėtume rasti sąlyčio taškų; jų nedaug, bet yra. Dirbau su savo kolegomis kovos su terorizmu srityje. Manau, išgelbėjome tiek amerikiečių, tiek rusų gyvybių“, – tvirtino JAV valstybės departamento vadovas.

M. Pompeo teigimu, ir JAV, ir Rusija yra suinteresuotos kovoti su teroristinėmis grėsmėmis Afganistane bei Sirijoje.

„Tačiau aš labai aiškiai pareiškiau apie Amerikos interesus, o prezidentas Trumpas yra ištikimas šių Amerikos interesų gynimui nuo rusų“, – pridūrė JAV diplomatijos vadovas.

Paklaustas, ar, jo manymu, Rusija pakeitė savo elgesį Venesueloje, M. Pompeo atsakė: „Pažiūrėsime, laikas parodys.“