Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.23 17:14

Europos Parlamentą renkantys ES piliečiai atsimušė į sieną Britanijoje: buvo išbraukti iš sąrašų

VRK neturi žinių apie lietuvius
LRT.lt 2019.05.23 17:14

Išstojimo iš Europos Sąjungos procese įstrigusioje Jungtinėje Karalystėje gyvenantys europiečiai susiduria su nesklandumais, norėdami balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. „The Guardian“ skelbia, jog pranešimų apie negalinčius balsuoti ES piliečius sulaukiama iš visos šalies, tačiau Lietuvos Vyriausioji rinkimų komisija neturi informacijos, jog tarp jų būtų ir lietuviai.

Anot britų žiniasklaidos, dalies Britanijoje gyvenančių ES piliečių pavardės buvo išbrauktos iš rinkėjų sąrašų – apie tai jie sužinojo atėję į balsuoti į rinkimų apylinkes. Čia jie sužinojo, jog dokumentai, kuriuos šie turėjo iš anksto užpildyti norėdami patvirtinti balsavimą iš Jungtinės Karalystės, esą buvo išsiųsti per vėlai arba neišsiųsti apskritai.

„The Guardian“ rašo, kad su jais susisiekė dešimtys tokioje situacijoje atsidūrusiu Bendrijos piliečių.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė LRT.lt sakė neturinti žinių, jog taip būtų nutikę ir lietuviams, nuo pirmadienio balsuojantiems išankstiniuose EP rinkimuose.

„Pasitikslinome su kolegomis, neturime mes gavę informacijos, kad mūsų piliečiai, Britanijoje balsuojantys Europos Parlamento rinkimuose, būtų susidūrę su kokiomis problemomis“, – sakė L. Matjošaitytė.

Balsavimas Lietuvoje vyks sekmadienį – kartu su prezidento rinkimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi