Pasaulyje

2019.05.23 16:04

Pompeo: „Huawei“ nutyli apie ryšius su Kinijos valdžia

ELTA 2019.05.23 16:04

„Huawei“ nesako visko apie savo santykius su Pekinu, o sakydami, kad nebendradarbiauja su Kinijos valdžia, „Huawei“ vadovai meluoja, teigia JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo.

„Jiems sakyti, esą jie nedirba su Kinijos valdžia, yra klaidinga. „Huawei“ generalinis direktorius (Ren Zhengfei. – ELTA) nesako amerikiečiams tiesos“, – televizijai CNBC sakė M. Pompeo.

„Žinoma, kai esi valstybės koordinuojama bendrovė ir tiesiogiai iš Kinijos vyriausybės gauni subsidijas, lengva pasiekti pranašumą (prieš kitas bendroves. – ELTA)“, – kalbėjo JAV valstybės sekretorius. M. Pompeo taip pat patikino pastaruoju metu daug keliavęs ir visur aiškinęs apie „Huawei“ keliamą grėsmę.

Pastarosiomis savaitėmis nesutarimai tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų sustiprėjo. Donaldas Trumpas gegužės pradžioje netikėtai padidino muitų tarifus kiniškoms prekėms nuo 10 iki 25 proc., o praėjusią savaitę įtraukė Kinijos telekomunikacijų milžiną „Huawei“ į juodąjį sąrašą. Netrukus „Google“ paskelbė nutraukianti „Huawei“ prieigą prie savo technologijų.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.