Pasaulyje

2019.05.23 13:54

Indijos premjeras skelbia pergalę didžiausiuose pasaulio demokratiniuose rinkimuose

BNS2019.05.23 13:54

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi ketvirtadienį paskelbė savo partijos pergalę parlamento rinkimuose ir pažadėjo, kad bus kuriama „įtrauki“ ateitis.

Kaip rodo negalutiniai rinkimų komisijos duomenys, N. Modi's nacionalistų hinduistų partija „Bharatiya Janata Party“ (BJP) veikiausiai gaus 300 iš 543 renkamų vietų Indijos parlamento žemuosiuose rūmuose. Šis rezultatas būtų dar geresnis negu 2014 metų BJP pergalė ir sutriuškintų opozicinės Kongreso partijos viltis greitu laiku sugrįžti į valdžią.

„Kartu mes augame. Kartu mes klestime. Kartu mes kursime stiprią ir įtraukią Indiją. Indija vėl laimi!“ – per tviterį parašė N. Modi, ligšioliniams balsų skaičiavimo rezultatams rodant triuškinamą BJP pergalę.

Kritikai kaltino BJP diskriminuojant Indijos religines mažumas, ypač musulmonų bendruomenę. Šalyje gyvena 170 mln. šią religiją išpažįstančių žmonių.

Per N. Modi vadovavimo laikotarpį padaugėjo susidorojimų su musulmonais ir neliečiamųjų dalitų kastai priklausančius žmones už hinduistų šventomis laikomų karvių mėsos valgymą, galvijų skerdimą ir prekyba jais.

Be to, buvo pakeisti kelių miestų tradiciniai pavadinimai, žinomi islamiškos Mogolų dinastijos valdymo laikotarpio, o kai kurie mokyklų vadovėliai buvo pakeisti, kad juose būtų mažiau dėmesio skiriama musulmonų indėliui šalyje.

N. Modi sąjungininkas, BJP partijos vadovas Amitas Shahas savo „Twitter“ žinutėje rašo, kad rinkimų rezultatai, nors ir negalutiniai, yra pergalė „visai Indijai“.

„Šis rezultatais yra Indijos verdiktas prieš opozicijos propagandą, melą, asmeniškus užsipuolimus ir politiką be jokių principų“, – pridūrė jis.

„Šiandienos mandatas taip pat rodo, kad Indijos žmonės visiškai išrovė kastų principą, nepotizmą ir nuolaidžiavimą, kad pasirinktų nacionalizmą ir plėtrą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.