Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.23 12:59

„Uber“ siūlys ekskursijas į Didįjį barjerinį rifą povandeniniu laivu

BNS 2019.05.23 12:59

Saujelė australų greitai galės užsisakyti trumpą ekskursiją po Didįjį barjerinį rifą „Uber“ povandeniniu laivu, ketvirtadienį pranešė pavežėjimo paslaugų milžinė.

„Uber“ teigia, kad jos siūlomi pasiplaukiojimai dviviečiu povandeniniu laivu po gamtinį objektą, įtrauktą į Jungtinių Tautų pasaulio paveldo sąrašą yra pirmoji pasaulyje tokio pobūdžio pramoga. Tokias keliones žmonės Kvynslando valstijoje galės užsisakyti nuo ateinančios savaitės, naudodamiesi „Uber“ programėle.

Žmogaus valdomas akumuliatorių energija varomas povandeninis laivas „scUber“ nuo gegužės 27 iki birželio 18 dienos atliks 20 pasinėrimų. Valandos trukmės ekskursija vienam žmoguikainuos 1 500 Australijos dolerių (apie 925 eurus).

Povandeninis laivas su dviem keleiviais pasiners į 20 metrų gylį ir plauks nustatytais maršrutais palei rifą. Šis projektas organizuojamas bendradarbiaujant su aplinkosaugos aktyvistų grupe „Didžiojo barjerinio rifo piliečiai“ (Citizens of the Great Barrier Reef).

„Uber“ padalinio Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje generalinė direktorė Susan Anderson (Siuzan Anderson) sakė, kad bendrovė yra užsibrėžusi populiarinti pavežėjimo paslaugas, kad užtikrintų „sąmoningus elgesio pokyčius“, turinčius vesti prie veiksmingesnio ir labiau aplinką tausojančio transporto.

Į „ScUber“ ekskursijos kainą taip pat yra įskaičiuotas skrydis sraigtasparniu iki vietos, iš kurios išplaukia povandeninis laivas, ir atgal.

Didžiajame barjeriniame rife gyvena daugiau kaip 1 500 rūšių žuvys ir koralai, bet šis įspūdingas darinys patiria didelę žalą dėl taršos ir klimato pokyčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi