Pasaulyje

2019.05.23 07:43

Stoltenbergas: NATO viršūnių susitikimas vyks Londone gruodžio 3–4 dienomis

BNS2019.05.23 07:43

Kitas NATO viršūnių susitikimas vyks gruodžio mėnesį Londone, per jį bus paminėtos Aljanso įkūrimo 70-osios metinės, trečiadienį pranešė bloko generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„Kitas Sąjungininkų lyderių susitikimas vyks Londone 2019 metų gruodžio 3–4 dienomis... Laukiu sėkmingo viršūnių susitikimo“, – sakė.

J. Stoltenbergas nurodė aptaręs pasiruošimus šiam susitikimui su NATO valstybių vadovais ir Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) vyriausybe per praeitą savaitę surengtą viešnagę Londone.

Gruodžio susitikimas bus galimybė „spręsti dabartinius ir kylančius saugumo iššūkius, taip pat kaip NATO toliau investuos ir prisitaikys, kad daug tolesnių metų išliktų stabilumo ramstis“, sakoma J. Stoltenbergo pranešime.

Jis pridūrė, kad Londonas yra tinkama vieta paminėti transatlantinio karinio bendradarbiavimo 70-metį, nes būtent šiame mieste buvo įsikūrusi pirmoji Aljanso būstinė, 1949 metais Jungtinei Karalystei tapus vienai iš 12 NATO steigėjų.

Šiuo metu blokas turi 29 nares, o jo būstinė yra Briuselyje.

„Londonas buvo mūsų pirmosios būstinės namai, taigi, jis yra tinkama vieta NATO valstybių ir vyriausybių vadovams planuoti Aljanso ateitį“, – pabrėžė J. Stoltenbergas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.