Pasaulyje

2019.05.22 19:50

JAV nori padidinti spaudimą Rusijai dėl Sirijos

BNS2019.05.22 19:50

Jungtinių Valstijų specialusis atstovas Sirijai Jamesas Jeffrey trečiadienį pareiškė, kad prieš anksčiau šį mėnesį Sočyje vykusias Rusijos prezidento Vladimiro Putino, diplomatijos vadovo Sergejaus Lavrovo ir JAV valstybės sekretoriaus Mike`o Pompeo derybas Vašingtonas ir jo sąjungininkai sutarė didinti spaudimą Maskvai siekiant išspręsti Sirijos problemą.

„Mes su sąjungininkais stengiamės didinti spaudimą Rusijai (siekiant išspręsti Sirijos problemą). Būtent su šia užduotimi susidūrėme praėjusią savaitę Sočyje. Ir, man atrodo, kad efektas jau yra“, – teigė J. Jeffrey.

Jo teigimu, „pastarosios valstybės sekretoriaus Pompeo diskusijos su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir užsienio reikalų ministru Lavrovu Sočyje buvo labai pozityvios“.

JAV „gavo iš Rusijos patvirtinimą, ir, regis, kai kuriuos iš pažadų jie jau pabandė ištesėti nuo to laiko, kai grįžome iš Sočio“, sakė J. Jeffrey.

„Tikrai manome, kad pasiekėme tam tikros pažangos (per susitikimą) su Putinu“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę Rusijoje viešėjęs M. Pompeo susitiko su S. Lavrovu, o vėliau juos Sočio kurorte prie Juodosios jūros priėmė V. Putinas. Pats JAV valstybės sekretorius sakė, kad jo derybos su Rusijos lyderiu buvo labai produktyvios.

J. Jeffrey trečiadienį JAV Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komitete kongresmenus supažindino su Jungtinių Valstijų administracijos strategija Sirijoje. Svarbiausias tikslas, anot jo, yra džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) visiškas sunaikinimas.

„Kokia administracijos strategija? Pirmiausia ketiname įsitikinti, kad IS yra įveikta ilgalaikėje perspektyvoje. Taip pat sieksime visiškai išvesti Irano pajėgas iš Sirijos teritorijos ir ketiname siekti įgyvendinti politinį procesą pagal Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos 2254-ąją rezoliuciją“, – nurodė Jungtinių Valstijų specialusis atstovas Sirijai.

Anksčiau šią savaitę apie 400 Kongreso narių, tiek demokratų, tiek respublikonų, pasirašė laišką JAV prezidentui Donaldui Trumpui ragindami jį pakeisti šalies politiką Sirijoje. Jie išreiškė susirūpinimą gruodį priimtu prezidento sprendimu išvesti JAV pajėgas iš Sirijos, tuo metu, „kai virš kai kurių iš mūsų artimiausių sąjungininkų regione pakibo grėsmė“.

Kongresmenai taip pat paragino D. Trumpą padidinti spaudimą Rusijai, Iranui ir libaniečių sukarintam judėjimui „Hizbollah“ dėl jų veiklos Sirijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.