Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.27 16:14

Tyrimas atskleidžia: ką Kinijos gyventojai mano apie Lietuvą ir kitus europiečius?

LRT.lt 2019.05.27 16:14

Naujas tyrimas rodo, kokie stereotipai apie įvairių Europos valstybių gyventojus yra paplitę tarp Kinijos interneto vartotojų. Kas kinus labiausiai domina apie Europos šalis, atsispindi internetinių paslaugų bendrovės „Baidu“ paieškos rezultatuose.

Ši 80 procentų Kinijos rinkos dalies užimanti bendrovė yra didžiausia šalies internetinės paieškos sistema.

Kai vartotojas į paieškos langelį pradeda rašyti klausimą, automatinės paieškos sitemos algoritmas suranda archyvus ir pateikia jau anksčiau ieškotų populiariausių žodžių junginių sąrašą.

Šie automatiniai pasiūlymai neretai reguliuoja interneto diskursą ir išsamiai atskleidžia klausimus, į kuriuos žmonės kasdien atsakymų ieško internete.

Tyrimas atskleidžia, kaip Kinijos interneto vartotojai vertina Europos šalis – žemyno, kurio industrializacija kadaise ir pažemino, ir sukėlė Kinijos susižavėjimą bei nuolat išnyra šalies gyventojų vaizduotėje, praneša „Foreign Policy“.

Lietuva, anot kinų, pasižymi aukštu savižudybių skaičiumi, rašo portalas „Foreign Policy“. Tuo tarpu Lenkija esą nekenčia Kinijos, Rusija mėgsta peštis, suomiai gerai moka anglų kalbą, Norvegija nėra šalta, Danija žudo banginius, o Ukrainos moterys gražios.

Taip pat kinai stengiasi sužinoti, kodėl iš kur kilęs Baltarusijos valstybės pavadinimas, Italija yra vadinama silpna, o bulgarai pasižymi ilgaamžiškumu dėl pieno vartojimo.

Kinijos interneto vartotojai domisi, kodėl Prancūzija ir Lenkija nenugali Vokietijos. Dviprasmiškos sakinių formuluotės sudėtinga kinų kalba leidžia daryti prielaidą, kad rezultatai gali būti susiję tiek su futbolu, tiek su Antruoju pasauliniu karu, rašo „Foreign Policy“.

Italijos vertinimas dvipramsybių Kinijai nekelia – šalies internautai teiraujasi, kodėl Europos šalis pokariu nesusilaukė tokios pačios kritikos, kaip Japonija ir Vokietija.

Kinus domina Didžiosios Britanijos Opijaus karai ir XIX amžiaus konfliktai, privertę Kiniją su Europos valstybėmis dalintis teritorijomis.

Kalbant apie Vokietiją, dažniausiai kinams kylantys klausimai yra apie žydų neapykantą ir žudymą. Ne rečiau kinų paieškos sistemoje klausiama, kodėl vokiečiai vis dar nekenčia Hitlerio, rašo „Foreign Policy“.

Kinų smalsumą žadina ir Europos geografinio bei politinio pasiskirstymo subtilybės. Nemažai painiavos kinams kyla bandant išsiaiškinti, kokios šalys priklauso Europos Sąjungai ir euro zonai.

Interneto platybėse naršantys kinai taip pat domisi, kodėl vokiškai kalbanti Austrija nesusijungia su Vokietija. Jiems įdomu ir tai, kodėl Italija ir Ispanija neaneksuoja Vatikano ir Portugalijos, rašo „Foreign Policy“.

Klausimai apie kai kurias šalis taip pat atskleidžia kinų nuomonę, ką apie juos galvoja tam tikros Europos tautos. Pavyzdžiui, Kinijos gyventojai ieško informacijos apie 1970 m. su Kinija nutrūkusius santykius.

Kinai taip pat stengiasi išsiaiškinti, kodėl Turkija nusiteikusi priešiškai Kinijos atžvilgiu ir reiškia palaikymą Turkestanui. Šios vietovės separatistus Kinijos valdžia dažnai kaltina siautėjimu ramiame Sindziango regione.

Kinijos interneto vartotojai klausia, kodėl lenkai taip nemėgsta jų šalies. Daugelis paieškos rezultatų nukreipia į publikaciją, kurioje išdėstyti ne itin pagarbūs pasisakymai apie Kiniją, apimantys laikotarpį nuo 1919 m. Paryžiaus taikos konferencijos iki 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių.

Taip pat kinai domisi, kodėl itin mėgstamoje turistų iš Kinijos šalyje Prancūzijoje vietiniai dažnai apgaudinėja turistus iš komunistinės valstybės.

 „Baidu“ paieškos sistemoje beveik nėra rezultatų apie Balkanų šalis, o tai reiškia, kad kinai ne itin domisi regionu, neduodančiu ramybės patiems europiečiams.

Šie rezultatai skiriasi nuo kai kurių „Google“ sistemos sugeneruotų paieškos rezultatų, kurie atskleidžia pernelyg didelį domėjimąsi skurdu šiame regione.

Gali būti, kad kai kurių nedidelių valstybių paieškos rezultatai „Baidu“ algoritmui yra per maži, todėl gali trūkti nuoseklių paieškos sistemos pasiūlymų, rašo „Foreign Policy“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi