Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.22 11:10

JAV įvesti tarifai kenkia šalies verslininkams, kurie dirba Kinijai

ELTA 2019.05.22 11:10

Daugiau negu 74 Jungtinių Valstijų kompanijų, vykdančių veiklą Kinijoje, pranešė, kad Pekino ir Vašingtono prekybos karas kenkia jų verslui, trečiadienį parodė pramonės grupės paskelbtas tyrimas.

Dėl tarifų labiausiai nukentėjo gamintojai Kinijoje, o prekybos karas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų pastarosiomis savaitėmis suintensyvėjo.

Tyrimas atliktas gegužės 16-20 dienomis.

Anksčiau šį mėnesį žlugo JAV ir Kinijos prekybos derybos, o Jungtinės Valstijos pakėlė tarifus 200 mlrd. dolerių vertės antros pagal dydį pasaulio ekonomikos prekėms. Kinija atsakė baudžiamųjų priemonių padidinimu 60 mlrd. JAV dolerių vertės Jungtinių Valstijų importui.

JAV kaltina Kiniją dėl nesąžiningos prekybos praktikos, kuriai priskiriamas priverstinis technologijų perdavimas, intelektualinės nuosavybės vagystės ir palankesnių sąlygų sudarymas Pekino firmoms, palyginti su užsienio įmonėmis.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) antradienį paskelbė, kad prekybos karo suintensyvėjimas iki 2021 metų pasaulio ekonomikai gali kainuoti 0,7 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi