Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.22 08:52

JAV įtaria, kad Sirijoje buvo įvykdyta nauja cheminė ataka

ELTA, LRT.lt 2019.05.22 08:52

Jungtinės Amerikos Valstijos antradienį skelbė įtariančios, kad Sirijos vyriausybės pajėgos įvykdė šalyje naują cheminę ataką. JAV valstybės departamento teigimu, įtariama, kad Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimas sekmadienį per puolimą Idlibe panaudojo cheminius ginklus, bet įspėjo, kad vis dar renka informaciją apie incidentą Sirijos šiaurės vakaruose.

Įtariama, kad sekmadienį Sirijos šiaurės vakaruose buvo įvykdyta chloro dujų ataka.

„Vis dar renkame informaciją apie šį incidentą, bet pakartojame savo įspėjimą, kad jei Assado režimas naudos cheminius ginklus, JAV ir jų sąjungininkai reaguos greitai ir tinkamai“, – sakė JAV valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija anksčiau du kartus bombardavo Siriją dėl tariamo cheminių ginklų naudojimo – 2017-ųjų balandį ir 2018-ųjų balandį.

Šių metų balandžio pabaigoje Rusijos pajėgų remiamos Sirijos vyriausybės pajėgos suintensyvino bombardavimus džihadistų kontroliuojamame Idlibo regione, buvo bombarduojamos ir ligoninės bei sveikatos centrai. Tai sukėlė susirūpinimą dėl galimo plataus masto puolimo, skirto užimti teritoriją. Apytikriai 3 mln. žmonių gyvena Idlibe.

Tai yra paskutinioji didelė sukilėlių teritorija Sirijoje. Šalies vyriausybė ir jos sąjungininkė Rusija gegužės pradžioje pradėjo sukilėlių bastionų puolimą Idlibo ir Hamos provincijose.

Sirijos prezidento sąjungininkė Rusija ir Turkija, kuri yra opozicijos sąjungininkė, paskelbė regioną deeskalacijos zona ir rugsėjį susitarė dėl demilitarizuotos buferinės zonos. Ji turėjo užkirsti kelią vyriausybės vykdomam puolimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi