Pasaulyje

2019.05.21 21:04

Britų princas Charlesas priims Trumpą per jo vizitą birželį

BNS2019.05.21 21:04

Didžiosios Britanijos princas Charlesas sutiko susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kai šis lankysis Britanijoje birželį, pirmadienį pranešė televizija CNN.

Manoma, kad britų princas JAV prezidentą turėtų priimti savo rezidencijoje – Klarenso rūmuose. D. Trumpo ir princo Charleso susitikimas veikiausiai įvyks birželio 3-ąją – pirmą Jungtinių Valstijų prezidento vizito šalyje dieną.

Jųdviejų susitikimo temos kol kas nežinomos, nors žiniasklaida atkreipia dėmesį į skirtingas D. Trumpo ir Charleso pozicijas aplinkosaugos klausimais.

Princas Charlesas, ekologijos aktyvistas, per savo vizitą į Karibų regioną anksčiau šiemet ragino atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą. 

Tuo metu D. Trumpas garsėja savo skeptišku požiūriu į klimato kaitą, be to, jis nusprendė pasitraukti iš 2015 metų Paryžiaus klimato susitarimo.

D. Trumpas jau buvo susitikęs su princu Charlesu, kai jis 2005 metais viešėjo Jungtinėse Valstijose.

Kiek anksčiau britų laikraštis „The Sunday Times“ pranešė, kad princas Charlesas ir jo sūnus princas Williamas nesutiko susitikti su D. Trumpu per jo vizitą į Britaniją birželį.

Leidinio šaltinis tvirtino, kad princai „tiesiog atsisakė dalyvauti“ susitikime su JAV prezidentu. Laikraščio teigimu, situacija, kad karalienė Elizabeth II viena priimtų užsienio svečius, būtų labai neįprasta. Karalienės sutuoktinis Philipas, kuris jau yra atsisakęs daugumos viešų pareigų, taip pat neplanavo dalyvauti renginiuose D. Trumpo vizito garbei, skelbė „The Sunday Times“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt