Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.21 14:30

Ukrainoje Porošenka tiriamas dėl įtarimų valstybės išdavyste

BNS 2019.05.21 14:30

Ukrainos valstybinis tyrimų biuras antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės išdavimo ir veiksmų siekiant užgrobti valdžią, reaguodamas į pareiškimą, pateiktą per Maidano revoliuciją nuverstos prorusiškos vyriausybės pareigūnų.

Tyrimas vykdomas pagal buvusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus administracijos vadovo pavaduotojo Andrijaus Portnovo pateiktą pareiškimą dėl 2018 metų lapkričio 25-osios įvykių, susijusių su Ukrainos karinio jūrų laivyno laivų plaukimu iš Juodosios jūros į Azovo jūrą Kerčės sąsiauriu.

Valstybinis tyrimų biuras aiškinsis, ar aukštus postus užimantys valstybės pareigūnai įvykdė tokių nusikaltimų kaip veiksmai siekiant jėga pakeisti ar nuversti konstitucinę tvarką arba užgrobti valdžią, valstybės išdavimas ir įgaliojimų viršijimas, skelbiama biuro interneto svetainėje.

A. Portnovas anksčiau pranešė pateikęs Valstybiniam tyrimų biurui „pirmą pareiškimą dėl nusikaltimo“, kurį įžvelgia tuometinio prezidento Petro Porošenkos veiksmuose 2018 metų lapkritį.

„Siejame jį su valstybės išdavimu, bandymu užgrobti valdžią šalyje, valdžios ir tarnybinių įgaliojimų viršijimu“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A. Portnovas, kuris paprašė Valstybinio tyrimų biuro pradėti ikiteisminį tyrimą dėl P. Porošenkos ir kitų asmenų veiksmų.

Savo pareiškime Biurui jis prašo apklausti pirmadienį kadenciją baigusiam prezidentui P. Porošenką, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos narius, Generalinio štabo viršininką, Karinių jūrų pajėgų vadą ir kitus asmenis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi