Pasaulyje

2019.05.21 12:58

Saudo Arabija kaltina Jemeno sukilėlius paleidus raketas į islamo šventąjį miestą

BNS 2019.05.21 12:58

Saudo Arabijos valdomi žiniasklaidos kanalai antradienį apkaltino Jemeno sukilėlius mėginimu smogti islamo švenčiausiam miestui Mekai, kai Rijadas ir jo sąjungininkai paskelbė numušę virš karalystės teritorijos dvi raketas. Jemeno vyriausybė tremtyje, įsikūrusi Saudo Arabijoje, pakartojo šiuos kaltinimus, bet sukilėliai husiai paneigė surengę tokį išpuolį.

Koalicijos atstovas pulkininkas Turki al Maliki sakė, kad dvi raketos pirmadienį buvo numuštos tarp Džidos ir Taifo rajonų Mekos provincijoje, bet nekalbėjo, kas buvo potencialus taikinys ir kas paleido šias raketas. Tačiau palydovinė televizija „al Arabiya“ ir arabų laikraštis „Asharq al-Awsat“ nurodė, kad raketas paleido Jemeno šiitų sukilėliai ir kad jos buvo nutaikytos į Meką.

Abi žiniasklaidos priemonės teigia, kad nuo 2015 metų, kai Saudo Arabijos vadovaujama koalicija įsitraukė į karą Jemene, husiai jau trečią kartą atakavo šventąjį miestą.

Husiai savo ruožtu neigė surengę tokią raketų ataką ir pabrėžė, kad būtų prisiėmę atsakomybę, jeigu šis paleidimas būtų įvykęs. „Mums nebūtų gėda prisiimti atsakomybę už bet kokią operaciją, skirtą apginti mūsų žmones ir kraštą“, – sakoma vieno sukilėlių atstovo „Twitter“ žinutėje.

Jemeno egzilinės vyriausybės informacijos ministras Muammaras al Iryani pareiškė: „Husių kovotojai nusitaikė į Meką.“ Jis pridūrė, kad šis „teroristinis nusikaltimas“ buvo įvykdytas „pagal įsakymą iš Irano“, Saudo Arabijos pagrindinio priešininko.

Pastaruoju metu regione tvyrojo padidėjusi įtampa tarp Irano ir Persijos įlankos arabų šalių, palaikančių Jungtines Valstijas.

Saudo Arabija planuoja ateinantį mėnesį Mekoje surengti du viršūnių susitikimus – Arabų Lygos ir šešias narės turinčios Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos. Šių organizacijų narės nesutaria tarpusavyje dėl Saudo Arabijos ir jos sajungininkių vykdomo Kataro boikoto.