Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.21 10:26

Ekspertai vertins Ukrainą – ar vykdomos reformos, kurios leistų suteikti paskolą valstybei

Į Kijevą, kur vakar prisiekė naujasis Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis, atvyksta Tarptautinio valiutos fondo misija, vertinanti šalies reformas ir galimybes jai išmokėti dar vieną pagalbos paketo dalį.

Inauguracinėje kalboje V. Zelenskis žadėjo, kad Kijevas ir toliau eis europinės integracijos keliu. Jis paskelbė paleidžiantis Aukščiausiąją Radą bei nurodė daliai vyriausybės pareigūnų pasitraukti.

Premjeras Volodymiras Groismanas trečiadienį ketina įteikti atsistatydinimo prašymą ir pradėti ruoštis pirmalaikiams rinkimams.

„Tai, kad išvaikė Aukščiausiąją Radą – to visi laukėme. Matėte šių aukštas pareigas einančių žmonių reakciją – kaip sakoma – „be komentarų“, tuo viskas pasakyta“, – žurnalistams sakė Kijevo gyventoja Halyna Solodarenko.

„Didžiausią įspūdį padarė jo kalba. Per visą istoriją tokios prezidento kalbos dar negirdėjau. Ji buvo artima, suprantama mums, emocijos liejosi per kraštus, o tai, kad jis pažadėjo paleisti Radą ir pasakė, kad šiandien reikia ne švęsti, o eiti dirbti – tai turbūt patys geriausi žodžiai, kurių laukėme“, – sakė kita Kijevo gyventoja Inna Muljarčiuk.

„Kai Aukščiausiąja Rada niekas nepasitiki, kiek jie ten turi – vieną, du ar tris procentus per visą Ukrainą – tai reiškia, kad tai ne Aukščiausioji Rada. Jie niekada už mus nekovojo ir nekovos. Todėl, tegul jau jie eina ir ilsisi. Ir ateis geri žmonės, tokie kaip Zelenskis, duok Dieve, kad jam užtektų jėgų“, – žurnalistams pasakojo iš Donecko srities perkelta Aliona Sivak.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 2.06 min.

Žinios. Kauno sporto halei – 80
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi