Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.21 09:45

Trumpas: į Irano provokacijas bus atsakyta su „didžia jėga“

BNS 2019.05.21 09:45

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino Iranui, kad su „didžia jėga“ atsakys į jo provokacijas, tačiau taip pat pridūrė, jog nori vesti derybas. 

D. Trumpas tai pareiškė žurnalistams, kai pirmadienį vakare išėjo iš Baltųjų rūmų ir ruošėsi vykti į mitingą Pensilvanijoje. 

„Jeigu jie kažko griebsis, tai bus sutikta su didžia jėga“, – kalbėjo prezidentas, tačiau pridūrė: „Nematome jokių ženklų, kad jie kažko griebtųsi.“

Kalbėdamas apie Iraną D. Trumpas nesistengė būti diplomatiškas ir pavadino šiitišką respubliką „priešiška“ valstybe bei „pagrindine terorizmo kurstytoja“.   

Šį mėnesį įtampa tarp Vašingtono ir Teherano smarkiai išaugo, JAV paskelbus apie tolesnį ekonominių sankcijų griežtinimą ir pasiuntus į Persijos įlanką lėktuvnešio grupę bei bombonešių B-52.

Be to, D. Trumpo administracija neseniai paliepė išvykti iš Irako nebūtiniems diplomatiniams darbuotojams, argumentuodama, kad jiems yra iškilęs pavojus dėl toje šalyje veikiančių Irano remiamų sukarintų grupių. 

Tai sukėlė nerimą dėl galimos karinės konfrontacijos su Iranu. Visgi pastarosiomis dienomis D. Trumpas leido suprasti, kad tokio konflikto tikimybė nėra didelė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi