Pasaulyje

2019.05.20 19:25

Tikimybė 1 iš 4,7 mlrd.: Krokuvoje gimė šešetukas – keturios mergaites ir du berniukai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.05.20 19:25

Lenkijoje moteris pagimdė šešetuką – keturias mergaites ir du berniukus. Lenkijoje toks atvejis yra pirmas.

Krokuvos universitetinė ligoninė skelbia, kad tiek 30-metė mama, tiek visi naujagimiai jaučiasi gerai.

„Mama ir visi 6 naujagimiai jaučiasi gerai. Pastarieji net yra geresnės būklės nei manėme prieš atliekant Cezario pjūvį“, – Lenkijos žiniasklaidai sakė Ryszardas Lauterbachas, Krokuvos universitetinės ligoninės klinikinės neonatologijos katedros vedėjas.

Moteriai 29 nėštumo savaitę atliktas cezario pjūvis. Tikimybė pagimdyti šešetuką yra itin reta – viena iš keturių milijardų ir septynių šimtų milijonų. 

Kaip rašoma wyborcza.pl, mažiausias iš gimusio šešetuko sveria vos 800 gramų, stipriausias – 1 kg 300 g. Gydytojai Lenkijos žiniasklaidai teigė, jog tėvai vis dar yra lengvame šoke, šeši naujagimiai – didelė staigmena ir stebuklas.

„Šiuo metu visas šešetukas yra inkubatoriuose, juos prižiūri nemaža medikų komanda“, – teigė pirmą kartą su tokiu atveju susidūręs Krokuvos ligoninės vadovas.

Vos pasklidus žiniai apie Krokovoje gimusį šešetuką, pasipylė sveikinimai šeimai. Linkėjimus ir sveikatos siuntė net šalies prezidentas Andrzejus Duda, kiti politikai ir visuomenės veikėjai. Bene originaliausią dovaną šešetukui nusprendė įteikti Krokuvos futbolo klubas „Cracovia“. Pastarieji keturioms sesutėms ir dviems broliams padovanojo viso gyvenimo bilietus į šio klubo varžybas.