Pasaulyje

2019.05.21 06:43

Paryžiuje sulaikytas ant Eiffelio bokšto užsiropštęs vyras

BNS 2019.05.21 06:43

Paryžiuje vienas vyrui pirmadienį užsiropštė beveik iki Eiffelio bokšto viršaus ir kelias valandas atsisakinėjo nusileisti, todėl Prancūzijos sostinės simboliu tapęs statinys buvo evakuotas ir uždarytas, pranešė pareigūnai.

Ugniagesių specialaus aukštalipių padalinio darbuotojai ir policijos derybininkai galiausiai vėlai vakare įtikino vyrą pasiduoti, sakė vienas sostinės policijos pareigūnas. Pasak jo, vyras yra „kontroliuojamas, pavojus jam nebegresia“.

Bokšto valdytojai nurodė, kad antradienį ryte statinys bus atidarytas įprastu laiku. Jie pažadėjo atlyginti bilietus užsisakiusiems žmonėms, kuriems bokšte nepavyko pabuvoti dėl šio incidento.

Apsaugininkai popietę pastebėjo vyrą, kopiantį aukštyn nuo antrojo aukšto. Dėl to buvo pradėta gelbėjimo operacija, o iš bokšto evakuota 2,5 tūkst. lankytojų, sakoma statinį valdančios bendrovės SETE pranešime.

„Buvo pastebėtas laipiotojas. Tai standartinė procedūra: mes turime sustabdyti tokį žmogų, o tokiu atveju evakuojame bokštą“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas kompanijos pareigūnas.

Vyras galiausiai liovėsi kopti aukštyn, būdamas po viršutiniu trečiuoju aukštu 324 metrų aukščio bokšte, ir ten pasiliko. Tarnybos atsisakė pateikti detalių apie jo tapatybę.

Praėjus kelioms valandoms nuo incidento pradžios vyras tebebuvo matomas stovintis ant XIX a. pabaigoje inžinieriaus Gustave`o Eiffelio pastatyto paminklo. Šalimais buvo raudonas uniformas vilkinčių gelbėtojų, vedusių derybas su laipiotoju.

Pareigūnai neatskleidė, kaip pažeidėjui pavyko apeiti griežtą Eiffelio bokšto apsaugos sistemą. SETE tvirtino, kad tokių įsibrovimų pasitaiko „labai retai“.

Eiffelio bokštas yra aukščiausias statinys Paryžiuje ir aukščiu apytikriai prilygsta 81 aukšto namui. Jis nuolat tampa taikiniu tvarkos nepaisantiems laisvojo laipiojimo entuziastams, norintiems įlipti į vieną garsiausių statinių pasaulyje, dažnai – tiesiog dėl pasipuikavimo.

Tačiau pastaraisiais metais policija kelis kartus buvo iškviesta ir dėl bandymų nusižudyti.

2017 metų spalį Eiffelio bokštas buvo evakuotas dėl jauno vyro, kuris užlipo ant vienos sijos ir grasino nusižudyti, kol galiausiai policijai pavyko įtikinti jį sugrįžti.

2012 metais vienam britui pavyko užsiropšti į pačią bokšto viršūnę, bet paskui jis nukrito ir užsimušė.

324 m aukščio bokštą, kuris praėjusią savaitę paminėjo savo 130-ąjį gimtadienį, kasmet aplanko beveik 7 mln. žmonių.

Į pirmus du jo aukštus galima patekti liftu arba laiptais, bet į viršutinę apžvalgos aikštelę žmonės keliami tik liftais.

Tačiau tai nesustabdė be jokios įrangos į aukščiausius pasaulio statinius kopiančio prancūzo Alaino Robert`o, kuris Eiffelio bokštą pasirinko vienu pirmųjų savo taikinių.

10-ojo dešimtmečio viduryje jis buvo užlipęs iki pat bokšto viršaus, neskaitant antenos.