Pasaulyje

2019.05.20 17:10

Lavrovas: Maskva pritaria apsikeitimui belaisviais su Ukraina

BNS 2019.05.20 17:10

Maskva pasisako už Minsko susitarimų įgyvendinimą, pradedant nuo apsikeitimo belaisviais pagal principą „visi už visus“, pirmadienį pareiškė Rusijos diplomatijos vadovas.

„Šiandien savo inauguracijos kalboje prezidentas (Volodymyras) Zelenskis pasisakė prieš bandymus skaldyti Ukrainos visuomenę kalbiniu pagrindu. Nėra abejonių, kad tai turi būti taikoma ir religijai“, – pareiškė Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas viename priėmime. 

„Taip pat ir platesniame visapusiško Minsko susitarimų dėl Ukrainos vidaus konflikto įveikimo kontekste“, – pridūrė ministras.

„Būtų teisinga, krikščioniška, pradėti nuo dokumentų dėl apsikeitimo belaisviais pagal principą „visi už visus“, – pabrėžė S. Lavrovas.

Pirmadienį Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pareiškė, kad pirmasis žingsnis, siekiant užbaigti konfliktą Rytų Ukrainoje, turi būti visų ukrainiečių belaisvių išlaisvinimas.

„Ne mes pradėjom šį karą, bet mums reikia šį karą užbaigti. Ir esame pasiruošę dialogui. Tačiau esu įsitikinęs, kad pirmasis žingsnis pradėti šiam dialogui bus visų ukrainiečių belaisvių sugrąžinimas“, – sakė V. Zelenskis Aukščiausiojoje Radoje.

Šia tema jis yra kalbėjęs ir anksčiau. Balandžio 27-ąją kalbėdamas apie derybų dėl padėties sureguliavimo Rytų Ukrainoje galimybę jis pareiškė, kad „pasirengimą (deryboms) konkrečiai patvirtins abipusis apsikeitimas mūsų piliečiais pagal principą „visi už visus“, be jokių išimčių“.