Pasaulyje

2019.05.20 15:04

Zelenskis žada, kad Ukraina „taps patikima seserimi“, jam paramą išreiškė Britanijos premjerė

BNS 2019.05.20 15:04

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį per susitikimą su ambasadoriais ir užsienio delegacijų vadovais padėkojo už pagalbą organizuojant šalyje teisingus rinkimus ir kovojant su korupcija bei Rusijos agresija.

„Jaučiu dėkingumą už tai, kad jūs per labai trumpą laiką galėjote pas mus atvažiuoti. Ačiū tarptautiniams partneriams už pagalbą surengiant sąžiningus rinkimus. Drauge mes įrodėme, kad Ukraina – demokratinė valstybė. Ačiū už pagalbą kovoje su korupcija, ekonominėmis problemomis ir, svarbiausia, kovoje su Rusijos agresija“, – sakė V. Zelenskis, drauge su žmona Jelena pradėdamas iškilmingą priėmimą užsienio valstybių atstovams.

Anksčiau pirmadienį prisaikdintas prezidentas taip pat išreiškė viltį, kad jo šalies tarptautinių partnerių skaičius augs, o „Ukraina tarptautinėje bendrijoje taps patikima seserimi, kuria visi didžiuosis“.

Savo kalbą V. Zelenskis užbaigė angliškai, pažadėdamas, kad Ukraina pelnys šlovę visame pasaulyje.

Inauguracijos ceremonijos svečiai atsistoję sveikino Ukrainos prezidentą.

Po ceremonijos V. Zelenskis išėjo iš Marijos rūmų – reprezentacinės prezidento rezidencijos – ir per Konstitucijos aikštę nuėjo prezidento administracijos link.

Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, V. Zelenskį lydėjo apsaugininkai ir keli patarėjai.

Ryte po susitikimo su piliečiais Marijos parke V. Zelenskis pėsčiomis nuėjo į netoliese esantį Aukščiausiosios Rados pastatą, kur įvyko jo inauguracija.

Premjerė remia

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį pasveikino V. Zelenskį pradėjus eiti Ukrainos prezidento pareigas.

„Sveikinu Volodymyrą Zelenskį su jo inauguracija... Britanija ir toliau palaikys reformas Ukrainoje, saugumo ir klestėjimo užtikrinimą. Nekantriai laukiu galimybės dirbti drauge su jumis ir jūsų administracija“, – pareiškė Th. May.

Pirmadienį Kijeve įvyko naujojo Ukrainos prezidento V. Zelenskio inauguracija. Prieš mėnesį įvykusiame antrajame rinkimų rate V. Zelenskis užtikrintai įveikė savo pirmtaką Petro Porošenką.