Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.20 14:40

Irano ministras atkirto Trumpui: niekada negrasinkite iraniečiui

atnaujinta 14.51
BNS 2019.05.20 14:40

Irano užsienio reikalų ministras pirmadienį sukritikavo JAV prezidentą Donaldą Trumpą dėl naktį socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodžiusios jo žinutės, kurioje grasinama, kad šiitiška respublika sulauks „oficialios pabaigos“.

Mohammadas Javadas Zarifas tviteryje atrašė, kad D. Trumpas yra linkęs į „genocidines replikas“.

Pasak M. J. Zarifo, D. Trumpas „tikisi pasiekti tai, kas nepavyko Aleksandrui (Didžiajam), Genghis (Khanui) ir kitiems agresoriams“.

„Iraniečiai išsilaikė tūkstantmečius, o tų agresorių nebėra“, – parašė ministras.

Savo žinutę jis užbaigė grotažyme #neverthreatenaniranian (niekada negrasinkite iraniečiui) ir žodžiais: „Pabandykite elgtis pagarbiai – tai veikia!“

D. Trumpas sekmadienį paskelbė grėsmingą perspėjimą Iranui, leidęs suprasti, jog jeigu šiitiška respublika smogs Amerikos interesams, ji bus sunaikinta.

„Jeigu Iranas nori kovoti, tai bus Irano oficiali pabaiga. Niekada nebegrasinkit Jungtinėms Valstijoms“, – sakoma D. Trumpo „Twitter“ žinutėje.

Vašingtono ir Teherano santykiai staiga pablogėjo prieš metus, D. Trumpui pasitraukus iš istorinės 2015 metų Irano branduolinės sutarties ir sugrąžinus griežtas sankcijas šiai valstybei.

Šį mėnesį įtampa dar labiau išaugo, Vašingtonui paskelbus apie tolesnį ekonominių sankcijų griežtinimą ir pasiuntus į Persijos įlanką lėktuvnešio grupę bei bombonešių B-52, reaguojant į Irano keliamas „grėsmes“. Tačiau šie pareiškimai kitų šalių buvo įvertinti gana skeptiškai.

Praėjusią savaitę D. Trumpo administracija paliepė išvykti iš Irako nebūtiniems diplomatiniams darbuotojams, argumentuodama, kad jiems yra iškilęs pavojus dėl toje šalyje veikiančių Irano remiamų sukarintų grupių.

Sekmadienį į Bagdado „žaliąją zoną“, kur įsikūrusios svarbiausios valstybės institucijos ir ambasados, įskaitant JAV atstovybę, buvo paleistas vadinamosios „Katiušos“ salvinės raketų ugnies sistemos reaktyvinis sviedinys. Kol kas neaišku, kas atsakingas už šią ataką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi