Pasaulyje

2019.05.20 10:35

Šveicarai pritarė griežtesnei ginklų kontrolei – nori likti Šengeno nariais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.20 10:35

Šveicarai sekmadienį vykusiame referendume pritarė, kad šalyje būtų griežtinama ginklų kontrolė.

64 proc. balsavusiųjų pasisakė už naujus apribojimus pusiau automatiniams ir automatiniams ginklams.

Šveicarai turi bene daugiausia ginklų visoje Europoje – 48 proc. namų ūkių turi bent vieną ginklą. Jeigu referendume šveicarai nebūtų pritarę šiems pakeitimams, jiems grėsė pašalinimas iš Šengeno zonos, nes būtina atitikti Europos Sąjungos ginklų kontrolės įstatymus.

Šie sugriežtinimai įvesti po 2015 m. išpuolių Paryžiuje. Įvedus naują tvarką bus galima lengviau sekti ginklus ir kovoti su neteisėtais. Įstatymo priešininkai Šveicarijoje tvirtino, kad tai Briuselio diktatas, o šaunamasis ginklas savigynai – Šveicarijos tapatybės dalis.

„Man asmeniškai, šis įstatymas nėra jau toks apribojantis, kai prarasti narystę Šengeno zonoje ir jos privalumus yra labai realu. Tai neturi nieko bendra su šantažu, tiesiog Šveicarija turi susiderinti su susitema, kuriai priklauso“, – žurnalistams sakė banko darbuotojas Philippe`as.

„Visos atakos buvo įvykdytos su neteisėtais ginklais, su neteisėtai įsigytais ir visiškai automatiniais, o jie ir taip uždrausti Šveicarijoje. Šis įstatymas yra visiškai beprasmis“, – jam prieštaravo ginklų entuziastas Martinas Frickeris.