Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.20 10:14

„Al Jazeera“ nušalino žurnalistus, kurie kritikavo žydų teiginius apie Holokaustą

BNS 2019.05.20 10:14

Kataro valstybės finansuojama televizija „al Jazeera“ sekmadienį nušalino nuo pareigų du žurnalistus, kurių parengtame vaizdo siužete tvirtinama, kad žydai iškreipia Holokausto mastą.  

„Al Jazeera“ arabų naujienų portale „AJ+“ paskelbtame vaizdo siužete buvo tvirtinama, jog „naratyvą“, esą naciai išžudė šešis milijonus žydų, išnaudoja „sionistų judėjimas“.  

Per sistemingą žydų persekiojimą Antrojo pasaulinio karo metais naciai išžudė šešis milijonus šios tautybės žmonių.  

Vaizdus apie Europos žydų persekiojimą valdant naciams bei nužudytųjų nuotraukas vaizdo klipe palydi klausimas: „Kodėl kalbama tik apie juos?“    

Siužete teigiama, kad „kartu su kitų tautybių žmonėmis žydai buvo sistemingai persekiojami, o šios politikos kulminacija tapo vadinamasis galutinis žydų klausimo sprendimas“.

Tačiau įraše pabrėžiama, kad dėl žydų bendruomenės prieigos prie „finansinių išteklių ir žiniasklaidos institucijų“ ji pasiekė, kad dėmesio centre atsidurtų žydų tautos kančios.   

„AJ+“ vadovybė skubiai ištrynė šį vaizdo įrašą ir jį lydėjusius komentarus iš visų „AJ+“ puslapių ir socialinių tinklų paskyrų, nes jie kirtosi su tinklo redakciniais standartais“, – rašoma „Al Jazeera Media Network“ išplatintame pareiškime.   

„Al Jazeera“ visiškai atsiriboja nuo šio įžeidžiamo turinio ir dar kartą pabrėžia, kad netoleruos tokios medžiagos“, – pridūrė „Al Jazeera Media Network“ skaitmeninio padalinio vadovas Yaseras Bishras. 

Jis taip pat paragino organizuoti privalomuosius nešališkumo mokymus.    

„Al Jazeera Media Network“ pareiškime pabrėžiama, kad gegužės 18 dieną pirmą kartą pasirodęs vaizdo klipas ir komentarai apie jį socialiniuose tinkluose buvo „skubiai ištrinti“ tinklo vadovybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi