Pasaulyje

2019.05.20 09:55

Šiaurės Korėja kritikuoja pietų kaimynę, kad ši priklausoma nuo JAV

BNS 2019.05.20 09:55

Šiaurės Korėja sukritikavo Seulą už anksčiau šį mėnesį surengtas „slaptas“ derybas su JAV specialiuoju pasiuntiniu Šiaurės Korėjai Stephenu Biegunu ir bendros darbo grupės posėdį.

„Faktas, kad Pietų Korėjos valdžia surengė slaptas derybas su JAV, paskelbusios apie darbo grupės susitikimą ir glaudų bendradarbiavimą, rodo, kad jiems dar reikia atsisakyti priklausomybės nuo užsienio jėgų politikos“, – sakoma straipsnyje, paskelbtame Pchenjano internetiniame rupore „Uriminzokkiri“.

Pažymima, kad abiejų Korėjų santykiai sulauks „niokojančio galo“, jeigu Pchenjanas ir Seulas nesilaikys nacionalinio suverenumo principo.

„Laukti, kad sąlygos ir aplinkybės pagerinti santykiams tarp Šiaurės ir Pietų bus sukurtos ieškant užsienio jėgų sprendimo, yra kvaila nuostata, tik dar tvirčiau užtrenksianti nuolankumo spąstus“, – rašo „Uriminzokkiri“.

Gegužės 9-ąją S. Biegunas susitiko Seule su Pietų Korėjos vyriausiuoju derybininku denuklearizacijos klausimais Lee Do-hoonu.

Žiniasklaida pranešė, kad S. Biegunas mėgina rasti galimybių atnaujinti dialogą su Pchenjanu, įstrigusį, kai vasarį Hanojuje surengtas JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno antrasis susitikimas iširo be jokio susitarimo.

Per keturias dienas trukusį vizitą Pietų Korėjoje S. Biegunas taip pat dalyvavo korėjiečių ir amerikiečių bendros darbo grupės posėdyje, per kurį buvo aptarti Šiaurės Korėjos denuklearizacijos klausimai, galimybės teikti pagalbą šiai šaliai maisto produktais, tai pat Seulo ir Pchenjano santykiai.