Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.19 18:55

Rusų senatorius: negalima sieti Austrijos skandalo su Rusija

BNS 2019.05.19 18:55

Vienas rusų senatorius sekmadienį pareiškė, kad slapta nufilmuotas įrašas, nuvertęs Austrijos vyriausybę, neįrodė jokios sąsajos su Rusija, ir pridūrė, kad Maskva nenori gadinti savo santykių su Viena.

Austrijos ultradešiniųjų vicekancleris Heinzas-Christianas Strache šeštadienį gėdingai atsistatydino kilus skandalui dėl penktadienį paskelbto vaizdo įrašo, esą slapta nufilmuoto Ibisoje likus keliems mėnesiams iki 2017 metais vykusių Austrijos parlamento rinkimų.

Žiniasklaida pranešė, jog įraše matyti, kaip H.-Ch. Strache, kuris taip pat yra kraštutinės dešiniosios Laisvės partijos (FPOe) lyderis, ir jo bendrapartietis parlamentaras Johannas Gudenusas (Johanas Gudenusas) kalbasi su neva vieno Rusijos oligarcho dukterėčia, jog ji galėtų investuoti Austrijoje. Konkrečiai buvo aptariama galimybė perimti didžiausiu tiražu šalyje platinamo bulvarinio laikraščio „Krone Zeitung“ kontrolę.

H.-Ch. Strache leido suprasti, kad nauji savininkai galėtų atlikti „Krone Zeitung“ redakcijos personalo pakeitimų ir pasinaudoti laikraščiu, kad padėtų FPOe rinkimų kampanijai.

Jis taip pat užsiminė, kad moteris tuomet galėtų tikėtis gauti valstybės užsakymų.

„Negalima sieti su Rusija šio aiškiai bjauraus incidento remiantis esamu įrašu“, – sekmadienį naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė Rusijos aukštųjų parlamento rūmų Užsienio reikalų komiteto narys Olegas Morozovas, priklausantis valdančiajai partijai.

„Tai galėtų būti surežisuota provokacija. Arba koks nors incidentas, susijęs su korupcija, už kurio gali nestovėti jokia valstybė“, – sakė jis ir pridūrė: „Geri santykiai su Austrija Rusijai yra per brangūs, kad ji juos iššvaistytų tokiems kino žanro trileriams.“

Rusijos mokslų akademijos Europos instituto ekspertas Aleksandras Kamkinas „RIA Novosti“ sakė, kad susidariusią situaciją būtų galima pavadinti „informacine teroro ataka“.

„Ir vėl ta pati isterija dėl Maskvos rankos – standartinė gąsdinimo istorija, – sakė A. Kamkinas. – Susiduriame su gerai parengta provokacija, spąstais, į kuriuos įkliuvo gana patyręs politikas Strache.“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį savo rezidencijoje Sočyje susitiko su Austrijos prezidentu Alexanderu Van der Bellenu (Aleksandru Van der Belenu), o pernai spalį Sankt Peterburge buvo susitikęs su austrų kancleriu Sebastianu Kurzu (Sebastianu Kurcu).

H.-Ch. Strache FPOe yra laikoma artima Rusijai ir turi bendradarbiavimo susitarimą su V. Putiną remiančia valdančiąja „Vieningąja Rusija“.

Pernai vasarą V. Putinas dalyvavo FPOe paskirtos Austrijos užsienio reikalų ministrės Karin Kneissl (Karin Kneisl) vestuvėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi