Pasaulyje

2019.05.19 13:02

Trumpas nutraukė tylą: pasisakė prieš abortus

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį apibūdino save „tvirtai pasisakančiu prieš abortus“, išskyrus atvejus, kai nėštumas yra išžaginimo ar kraujomaišos pasekmė bei kai motinos gyvybei gresia pavojus.

D. Trumpas teigė, kad jis labai tvirtai pasisako prieš abortus, išskyrus šias tris išimtis, ir kad jo pozicija yra tokia pati, kokios laikėsi ir buvęs prezidentas Ronaldas Reaganas.

JAV prezidentas savo poziciją abortų klausimu išsakė praėjus kelioms dienoms po to, kai Alabamos valstijos senatas priėmė griežčiausią abortų draudimo įstatymą visose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Įstatymas beveik visiškai draudžia nutraukti nėštumą – net išžaginimo ir kraujomaišos atvejais.

Abortai išlieka itin ginčytinu klausimu JAV. Manoma, kad šis klausimas bus itin svarbus 2020 m. JAV prezidento rinkimų kampanijos metu.

Masačusetso senatorė Elizabeth Warren, paskelbusi, kad sieks tapti Demokratų partijos kandidate 2020 m. vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose, apie Alabamos valstijos abortų draudimą sakė: „Šis draudimas pavojingas ir nepaprastai žiaurus (...)“.