Pasaulyje

2019.05.19 11:31

Merkel ragina Europą stoti prieš „parsiduodančius“ politikus

BNS 2019.05.19 11:31

Dėl korupcijos skandalo šeštadienį atsistatydinus Austrijos ultradešiniųjų pažiūrų vicekancleriui Heinzui-Christianui Strache, Vokietijos kanclerė Angela Merkel Europos politikus paragino „stoti prieš parsiduodančius“ ultradešiniuosius politikus.

Kroatijos sostinėje Zagrebe šeštadienį įvykusioje spaudos konferencijoje A. Merkel pareiškė, jog „tai, kad politikai parsiduoda, yra svarbu ir mes privalome ryžtingai su tuo kovoti“.

Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ ir dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“ penktadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame esą matyti, jog kraštutinės dešiniosios Laisvės partijos (FPOe) lyderis H.-Ch. Strache su viena Rusijos verslininke aptaria pagalbos parlamento rinkimuose galimybes mainais į galimybes gauti valstybinių užsakymų.

Apie skandalą Austrijoje pasisakė ir kiti pirmaujantys vokiečių politikai, paraginę rinkėjus nesekti kaimyninės šalies pavyzdžiu ir neleisti kraštutinių dešiniųjų prie valstybės vairo.

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas pasielgė „neatsakingai“, kai į savo vyriausybę pasikvietė FPOe, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas, šią Austrijos partiją pavadinęs „laisvės priešais“.

Europos centro dešiniųjų partijos „turėtų atsisakyti savo aljansų su kraštutiniais dešiniaisiais ir aiškiai atsiriboti nuo demokratijos priešų“, laikraščių grupei „Funke“ pareiškė pagrindinis Vokietijos žaliųjų kandidatas į Europos Parlamentą Svenas Giegoldas.