Pasaulyje

2019.05.18 13:32

Austrijos kancleris Kurzas nebendradarbiaus su skandalo centre atsidūrusiu pavaduotoju

BNS 2019.05.18 13:32

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas atsisako bendradarbiauti su savo pavaduotoju Heinzu-Christianu Strache, patekusiu į su Rusija susijusį politinį skandalą, šeštadienį pranešė Vokietijos žiniasklaida, remdamasi informuotais šaltiniais.

Dar neaišku, ar ši situacija lems tik H.-Ch. Strache atsistatydinimą, ar ir valdančiosios koalicijos iširimą, sakoma pasirodžiusiuose pranešimuose.

H.-Ch. Strache yra įtariamas, kad 2017 metais Ibisos saloje bendravo su rusų verslininke Aliona Makarova ir aptarė pagalbos iš jos pusės galimybes parlamento rinkimuose mainais į galimybes gauti valstybinių užsakymų, pranešė savaitraštis „Der Spiegel“.

Laikraščio duomenimis, Rusijos verslininkei už jos finansinę paramą per rinkimus buvo pasiūlytos palankios sąlygos įsigyti vieną įtakingiausių Austrijos leidinių – „Kronen Zeitung“.

Informacija tapo žinoma, kai „Spiegel“ paskelbė dalį pokalbio vaizdo įrašo. Kas yra vaizdo įrašo autorius, nepranešama.

Susitikimo metu H.-Ch. Strache, kuris yra Austrijos Laisvės partijos (FPOe) lyderis, dar nėjo kanclerio pavaduotojo pareigų. Susitikimą, kaip manoma, organizavo vienas iš politiko padėjėjų, mokantis rusų kalbą.

Sprendžiant iš įrašo, visi susitikimo dalyviai buvo gana stipriai apsvaigę nuo alkoholio.

Žiniasklaidos pranešimais, prokuratūra ketina patikrinti informaciją, gavusi visą vaizdo įrašą iš „Der Spiegel“.