Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.18 11:07

JAV Valstybės departamentas pritarė planams parduoti raketų Pietų Korėjai ir Japonijai

BNS 2019.05.18 11:07

Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė patvirtinusios daugiau kaip 600 mln. dolerių vertės susitarimą parduoti Pietų Korėjai ir Japonijai oro erdvės gynybos raketų, regione atsinaujinant įtampai su Šiaurės Korėja.

Valstybės departamentas nurodė pritaręs susitarimui parduoti 94 iš laivų paleidžiamas zenitines raketas SM-2, taip pat 12 jų valdymo sistemų už bendrą 313,9 mln. dolerių (281 mln. eurų).

Be to, buvo suteiktas leidimas parduoti Japonijai 160 priešlėktuvinių raketų AMRAAM ir susijusios valdymo įrangos už 317 mln. dolerių (283,7 mln. eurų).

Šie pardavimai „palaikys Jungtinių Valstijų užsienio politikos ir nacionalinio saugumo uždavinius“, padedant svarbiems sąjungininkams, be to, jie „nepakeis pagrindinės karinės pusiausvyros regione“, sakoma Valstybės departamento pranešime.

Šiaurės Korėja praeitą savaitę išbandė, anot Pietų Korėjos kariškių, dvi mažo nuotolio raketas. Tai buvo jau antras Pchenjano raketų paleidimas per trumpesnį kaip savaitės laikotarpį.

Šie bandymai buvo atlikti įstrigus deryboms tarp Šiaurės Korėjos ir JAV, nors Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau gyrėsi sustabdęs Pchenjano raketų bandymus.

Vasarį įvykęs antrasis D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno iširo nepasiekus jokio susitarimo, Jungtinėms Valstijoms atsisakius nusileisti reikalavimams sušvelninti sankcijas, kol Pchenjanas dar nėra atlikęs jokių reikšmingų žingsnių savo branduolinio ginklavimosi programai stabdyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi