Pasaulyje

2019.05.17 19:29

Eurokomisarė: esame pasiruošę derėtis su JAV dėl prekybos

Darius Mikutavičius, ELTA2019.05.17 19:29

Europos Sąjunga yra pasiruošusi derėtis su Jungtinėmis Valstijomis dėl prekybos sutarties, į kurią įeitų ir automobiliai, teigia Europos prekybos komisarė Cecilia Malmstrom, komentuodama Donaldo Trumpo sprendimą atidėti muitų ES automobilių importui įvedimą.

„Atkreipėme dėmesį, kad JAV 180 dienų atidėjo sprendimą dėl muitų automobiliams. ES yra pasiruošusi derėtis dėl prekybos sutarties, įskaitant ir automobilius. Kitą savaitę Paryžiuje aptarsime tai su JAV prekybos įgaliotiniu (Robertu. – ELTA) Lighthizeriu, o gegužės 27-ąją – su ES prekybos ministrais“, – tviteryje rašo C. Malmstrom.

Visgi, pasak jos, ES nepritaria pareiškimams, esą Bendrijos automobilių eksportas gali kelti grėsmę Jungtinių Valstijų saugumui.

„Visiškai atmetame teiginius, kad mūsų automobilių eksportas yra grėsmė nacionaliniam saugumui“, – pridūrė ji.

JAV prezidentas D. Trumpas penktadienį paskelbė atidedantis sprendimą dėl muitų automobilių importui įvedimo. Sprendimas atidedamas daugiausia 6 mėnesiams.

„Per 180 dienų prekybos įgaliotinis (Robertas Lighthizeris. – ELTA) man pateiks informaciją apie derybų baigtį“, – sakoma D. Trumpo pareiškime.

JAV prezidentas iki šeštadienio turėjo nuspręsti, ar įvesti 25 proc. muitų tarifus automobilių importui. Toks D. Trumpo sprendimas ypač gąsdino Europos Sąjungą, Japoniją, Meksiką ir Kanadą. Muitus svarstyta įvesti dėl neva užsienietiškų automobilių importo keliamos grėsmė JAV nacionaliniam saugumui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt