Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.17 13:20

Irano ministras kviečia Kiniją ir Rusiją „imtis veiksmų“, kad išsaugotų branduolinę sutartį

ELTA 2019.05.17 13:20

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas paragino „draugus“, tarp kurių – Kinija ir Rusija – imtis konkrečių veiksmų, kad būtų išsaugotas 2015 metais pasiektas daugiašalis branduolinis susitarimas po to, kai iš jo pasitraukė JAV. 

M. J. Zarifas penktadienį atvyko į Pekiną pasikalbėti su Kinijos užsienio reikalų ministru. Kinija yra viena iš šalių, pasirašiusių branduolinį susitarimą su Iranu.

Irano ministras sakė, kad iki šiol likusios susitarimo šalys daugiausia skelbė palaikančius pareiškimus, bet to nepakanka, ir jos privalo imtis veiksmų.

„Praktinis žingsnis gana aiškus: turėtų būti normalizuoti ekonominiai santykiai su Iranu“, – teigė ministras. 

Pernai gegužę JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad JAV traukiasi iš 2015 metais pasiekto susitarimo. Remiantis susitarimu, Iranas mainais už tarptautinių sankcijų atšaukimą sutiko įšaldyti savo branduolinę programą.

2015 metais branduolinį susitarimą su Iranu pasiekė Didžioji Britanija, JAV, Prancūzija, Vokietija, Rusija, Kinija ir ES. 

Pasitraukusios iš susitarimo, JAV atnaujino sankcijas Iranui ir jas griežtino. Praėjus metams po JAV pasitraukimo, Iranas paskelbė, kad taip pat pradės nebesilaikyti kai kurių įsipareigojimų pagal daugiašalį branduolinį susitarimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi