Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.17 12:04

Ukrainos parlamente subyrėjo valdančioji koalicija – sumaišys Zelenskio planus?

BNS 2019.05.17 12:04

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrijus Parubijus penktadienį ryte plenarinio posėdžio metu paskelbė, kad subyrėjo parlamento koalicija „Europinė Ukraina“.  

„Liūdna žinia. Atsižvelgdamas į politinės partijos „Liaudies frontas“ deputatų frakcijos vadovo pareiškimą apie frakcijos pasitraukimą iš koalicijos ir dėl to įvykusį koalicijos veiklos nutraukimą, informuoju, kad šiandien deputatų frakcijų „Europinė Ukraina“ koalicija VIII-ojo šaukimo Aukščiausiojoje Radoje nutraukė savo veiklą... Pripažinkime: tai buvo gera koalicija. Sveikinu, kolegos, visus su bendru darbu“, – paskelbė A. Parubijus iš parlamento tribūnos.   

Jis paragino įstatymų leidėjus pradėti konsultacijas dėl naujos koalicijos sudarymo parlamente. 

„Pagal Ukrainos Konstitucijos 83-iojo straipsnio 7-ą dalį, nuo šiandien, kai savo veiklą nutraukė deputatų frakcijų koalicija, per vieną mėnesį Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje turi būti suformuota nauja koalicija. Dėl to raginu visų frakcijų ir grupių atstovus pradėti konsultacijas dėl naujos koalicijos formavimo“, – sakė parlamento pirmininkas.   

Pagal įstatymus, paskelbus apie koalicijos subyrėjimą, frakcijos gali per 30 dienų susitarti sudaryti naują koaliciją. Jei joms nepavyksta to padaryti, prezidentas turi teisę paleisti parlamentą ir skelbti pirmalaikius rinkimus. 

Koalicija „Europinė Ukraina“ buvo sudaryta 2014 metų lapkričio 27 dieną. Ją sudarė „Petro Porošenkos bloko“, „Liaudies fronto“, susivienijimo „Samopomič“ („Savipagalba“), Oleho Liaško Radikaliosios partijos ir partijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) frakcijos. Iš viso jai priklausė 302 deputatai. 

Susivienijimo „Samopomič“, Oleho Liaško Radikaliosios partijos ir partijos „Batkyvščyna“ frakcijos paskelbė, jog pasitraukia iš koalicijos.  

Koalicijos subyrėjimas, regis, sujauks išrinktojo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio planus.

Per praėjusį mėnesį vykusį balsavimą V. Zelenskis pažadėjo paleisti Aukščiausiąją Radą, nes ji esą neatstovauja žmonių interesams, ir sušaukti pirmalaikius rinkimus.

Paleisti parlamentą yra būtina prieš šaukiant pirmalaikius rinkimus, bet Ukrainos įstatymai numato, jog prezidentas to negali padaryti, jei nėra valdančiosios koalicijos.

V. Zelenskis Ukrainos prezidentu bus prisaikdintas pirmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi