Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.17 11:17

Guaido patvirtino: Norvegija bando tarpininkauti sprendžiant krizę Venesueloje

ELTA 2019.05.17 11:17

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido patvirtino, kad Norvegija bando tarpininkauti tarp Venesuelos opozicijos ir prezidento Nicolaso Maduro vyriausybės, bet paneigė, kad abi pusės vedė derybas.

J. Guaido patvirtino ankstesnius pranešimus, kad vyriausybės ir opozicijos atstovai buvo pasiųsti į Norvegiją, tačiau politikas sumenkino šio vizito Norvegijoje svarbą.

„Keli pasiuntiniai buvo pasiųsti į Norvegiją“, – sakė J. Guaido, bet pridūrė, kad nebuvo pasiekta jokių susitarimų, ir net paneigė, kad abi konfliktuojančios pusės vedė derybas. 

Norvegija, savo ruožtu, penktadienį skelbė, kad užmezgė „preliminarius ryšius“ su Venesuelos vyriausybės ir opozicijos atstovais.

Norvegijos užsienio reikalų ministerijos pranešime teigiama, kad tai buvo „tiriamojo etapo dalis, siekiant padėti surasti padėties Venesueloje sprendimą“.

„Pakartojame savo pasirengimą toliau remti pastangas rasti taikų sprendimą“, – priduriama ministerijos pranešime. 

Venesueloje prezidentaujant N. Madurui, šalis išgyvena didelę ekonominę ir politinę krizę. Prieš vienerius metus N. Maduras buvo perrinktas antrai kadencijai rinkimuose, kuriuos boikotavo didžioji dalis šalies opozicijos narių. 

Šaliai kenčiant nuo hiperinfliacijos ir būtiniausių prekių trūkumo, daugiau kaip 3 mln. Venesuelos gyventojų pabėgo į užsienį. 

Šiuo metu šalyje vyksta kova dėl valdžios tarp N. Maduro ir J. Guaido, kuris anksčiau šiais metais pasiskelbė laikinuoju šalies prezidentu ir nori priversti N. Madurą pasitraukti iš posto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi