Pasaulyje

2019.05.17 09:16

Trumpas teigia nenorįs karo su Iranu

ELTA 2019.05.17 09:16

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šią savaitę laikinai JAV gynybos sekretoriaus pareigas einančiam Patrickui Shanahanui sakė, kad nenori karo su Iranu, nors įtampa tarp Teherano ir Vašingtono vis auga.

Amerikiečių dienraštis „The New York Times“ ketvirtadienį paskelbė, kad D. Trumpas „tvirtai“ pareiškė P. Shanahanui ir kitiems pareigūnams, kad nori išvengti karinio konflikto.

Tuo metu JAV žiniasklaida plačiai spėlioja, ar prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas ir JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo – abu žinomi dėl griežtos pozicijos Irano atžvilgiu – stumia prezidentą atviro konflikto link.

Nuo praėjusių metų balandžio, kai abu šie politikai pradėjo eiti pareigas JAV prezidento administracijoje, JAV pasitraukė iš 2015 metais pasiekto branduolinio susitarimo su Iranu, atnaujino Iranui sankcijas, jas griežtino ir pripažino Irano revoliucijos gvardiją teroristine organizacija.

Anksčiau šį mėnesį J. Boltonas paskelbė, kad JAV siunčia į Artimuosius Rytus karo laivus ir bombonešius, taip pasiųsdamos Iranui „aiškią“ žinią. Tačiau D. Trumpas bandė nuslopinti spėliojimus, kad J. Boltonas ir M. Pompeo nori įtraukti šalį į karą.

„Reiškiamos skirtingos nuomonės, ir aš priimu lemiamą ir galutinį sprendimą“, – teigė JAV vadovas.