Pasaulyje

2019.05.16 19:04

Į Everesto viršūnę pirmąkart įkopė juodaodė iš Afrikos

BNS 2019.05.16 19:04

Viena Pietų Afrikos Respublikos verslo vadybininkė ketvirtadienį tapo pirmąja juodaode afrikiete, įkopusia į Everesto viršūnę.

47 metų Saray Khumalo 8 848 metrų aukščio kalno viršūnę pasiekė po trijų ankstesnių bandymų, sužlugdytų blogų orų, traumos ir tragiško incidento.

„Khumalo – pirmoji afrikietė, įkopusi į Everesto kalno viršūnę, siekdama atkreipti dėmesį į savo tikslą didinti galimybes Afrikos vaikams įgyti išsilavinimą“, – sakoma PAR prezidento Cyrilo Ramaphosos (Sirilo Ramafosos) tviterio žinutėje.

„Ji primena mums, kad drąsa ir atkaklumu galime pasiekti savo aukščiausių užmojų“, – pridūrė jis.

Nepalo turizmo departamentas patvirtino, kad S. Khumalo pasiekė viršūnę, bet neturėjo duomenų, ar ji yra pirmoji tai padariusi juodaodė afrikietė.

2017 metais smarkus vėjas ir nušalimas privertė S. Khumalo pasukti atgal, likus suskaičiuotiems metrams iki viršūnės. 2015 metais jos ekspedicija buvo atšaukta dėl Nepalą ištikusio katastrofinio žemės drebėjimo.

Tuo tarpu 2014-aisiais, per S. Khumalo pirmąjį bandymą pasiekti viršūnę, visi kopimai į Everestą buvo sustabdyti po pražūtingos lavinos, nusinešusios 16 vedlių gyvybes.

S. Khumalo yra užsibrėžusi įveikti visų žemynų aukščiausias viršūnes.

Ji jau yra įkopusi į Kilimandžaro ugnikalnį Afrikoje, Akonkagvos viršukalnę Argentinoje ir Elbrusą Rusijoje.

2003 metais Pietų Afrikos parko eigulys Sibusiso Vilane (Sibusisas Vilanė) tapo pirmuoju į aukščiausią pasaulio viršukalnę įkopusiu juodaodžiu.

S. Khumalo ekspedicijos padeda jai surinkti lėšų bibliotekoms finansuoti ir vaikų švietimo veiklai remti.

„Mano svajonė – kilti aukščiau ir eiti toliau, kol aš kvėpuoju. Nutiesti kelią savo ir kitų paprastų žmonių vaikams, kad galėtume suvokti ir pritarti, jog paprasti žmonės kaip mes gali pasiekti nepaprastų aukštumų“, – S. Khumalo rašė savo tinklalapyje.