Pasaulyje

2019.05.16 16:12

Apklausa: europiečiai mano, jog po 20 metų ES gali nebelikti

BNS 2019.05.16 16:12

Dauguma europiečių mano, kad Europos Sąjunga per artimiausius 20 metų gali subyrėti, pranešė Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“, rendamasis apklausa, atlikta analitinio centro „Europos užsienio ryšių taryba“ (ECFR).

Daugiau kaip pusė apklaustųjų Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Austrijoje, Slovakijoje, Rumunijoje, Graikijoje, Čekijoje ir Lenkijoje baiminasi, kad ES iširimas per ateinančius 10–20 metų yra „reali galimybė“.

Daugiausiai Bendrijos iširimo per tokį laikotarpį buvo Slovakijoje (66 procentai). Tuo metu Prancūzijoje 58 proc. apklaustųjų mano, kad ES gresia didelė arba gana didelė tikimybė subyrėti per ateinančius 20 metų.

Ši apklausa buvo atlikta 14-oje šalių. Tik trijose jų mažiau kaip pusė respondentų atsakė manantys, kad ES gresia greitu laiku suirti: Ispanijoje (40 proc.), Danijoje (41 proc.) ir Švedijoje (44 procentai).

Be to, apie 30 proc. apklaustųjų mano, kad egzistuoja gana reali ginkluoto konflikto tarp ES narių tikimybė. Prancūzijoje ir Lenkijoje apie trečdalis apklaustųjų pareiškė, kad karo tarp Bendrijos narių scenarijų laiko galimu.

Kaip rašo „The Guardian“, šie rezultatai atspindi visuomenės nerimą artėjant Europos Parlamento rinkimams, vyksiantiems gegužės 23–26 dienomis. Ypač neraminantis atrodo populistinių vyriausybių atėjimas į valdžią keliose ES šalyse, pridūrė dienraštis.