Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.16 11:49

Zelenskio pėdomis? Populiarus ukrainiečių muzikantas kuria partiją

LRT.lt 2019.05.16 11:49

Vienas populiariausių Ukrainos muzikantų, grupės „Okean Elzy“ lyderis Sviatoslavas Vakarčiukas ketvirtadienį paskelbė apie kuriamą politinę partiją ir planus dalyvauti parlamento rinkimuose. Atlikėjas prieš daugiau kaip dešimtmetį jau buvo išrinktas į Radą, tačiau atsistatydino po metų. Šįkart jo ambicijos ir ryžtas, rodos, didesni.

Prie S. Vakarčiuko partijos „Holos“ („Balsas“) turėtų prisijungti buvusi Teisingumo viceministrė Julija Klymenko, iki šiol dirbusi „Transparency International“ Ukrainos skyriaus valdyboje bei Jaroslavas Jurčyšynas, vadovavęs organizacijos atstovybei šalyje.

Apie galimą S. Vakarčiuko dalyvavimą Ukrainos prezidento rinkimuose kalbėta dar praėjusiais metais, ir jau vasaros pabaigoje lažybų bendrovės manė jį turint didesnius šansus laimėti nei Petro Porošenka ar Julija Tymošenko. Jog rengiasi grįžti į politiką S. Vakarčiukas patvirtino vasarį, tačiau netrukus paneigė, jog dalyvaus prezidento rinkimuose.

2007 m. atlikėjas buvo išrinktas į Radą ir priklausė Viktoro Juščenkos blokui, tačiau pasitraukė esą negalėdamas toleruoti „amoralios kovos dėl valdžios“, prieštaraujančios valstybės interesams.

Fizikas pagal išsilavinimą, S. Vakarčiukas muzikanto karjerą pradėjo 1994 m. Savo politiniuose pasisakymuose jis ne kartą yra pabrėžęs poreikį Ukrainai integruotis į Vakarų erdvę, vykdyti prieš korupciją nutaikytas reformas.

Nors viešumoje jis gerai matomas du dešimtmečius, S. Vakarčiukui pavyko išvengti reputaciją žalojančių skandalų, 2018-ųjų rugpjūtį rašė „Deutsche Welle“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi