Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.16 11:35

Žiniasklaida: Maduro ir Guaido atstovai vedė derybas Osle

ELTA 2019.05.16 11:35

Venesuelos prezidento Nicolo Maduro ir opozicijos lyderio Juano Guaido atstovai Osle vedė derybas dėl šalį apėmusios didelės politinės krizės sureguliavimo. Tai ketvirtadienį pranešė Norvegijos televizijos kanalas NRK, remdamasis šaltiniais diplomatiniuose sluoksniuose.

Derybų detalės neatskleidžiamos, tiksli jų vieta Norvegijos sostinėje įslaptinta. NRK šaltiniai teigia, kad šalys susitiko Osle jau antrą kartą. Apie pirmuosius tokio pobūdžio kontaktus anksčiau nieko nebuvo pranešta. 

Televizijos kanalo žiniomis, per šį vizitą N. Maduro ir J. Guaido atstovai kelis sykius sėdo prie derybų stalo. Venesuelos valdžios delegaciją sudarė ryšių ir informacijos ministras Jorgė Rodriguezas ir Mirandos valstijos gubernatorius Hectoras Rodriguezas. Opozicijai atstovavo Nacionalinės Asamblėjos (parlamento) pirmininko antrasis pavaduotojas Stalinas Gonzalezas ir opozicionieriai Gerardas Blyde`as ir Fernandas Martinezas.

Norvegijos URM atsisakė patvirtinti derybų faktą. „Nemanau galįs tai komentuoti“, - sakė laikraščiui „Verdens Gang“ ministerijos atstovas Peras Viggenas. Anot NRK, Norvegijos URM susitikimo organizavimą derino su JAV pareigūnais. Jau ketvirtadienį derybininkai išskrenda atgal į Karakasą.

Norvegija, kitaip nei daugelis kitų Europos šalių, nepripažino J. Guaido Venesuelos vadovu ir laikosi neutralios pozicijos Venesuelos krizės klausimu. 

Sausio 23 d. J. Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Venesuelos prezidentas Nicolas Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija ir daugelis Europos šalių. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras, Sirija ir Turkija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi