Pasaulyje

2019.05.16 10:55

Filipinai atšaukia savo ambasadorių iš Kanados dėl neišvežtų šiukšlių

ELTA2019.05.16 10:55

Filipinai nusprendė atšaukti savo ambasadorių ir konsulus iš Kanados dėl to, kad ji laiku neišgabeno kelių tonų atliekų, neteisėtai įvežtų į Filipinų teritoriją 2013 metais. Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas „Channel News Asia“ (CNA).

Praėjusią savaitę Manila paskelbė, jog Kanada sutiko išgabenti iš Filipinų apie 70 konteinerių su šiukšlėmis, kuriuos nelegaliai įvežė privačios Kanados kompanijos. Bet Otava iki šiol to dar nepadarė. 

„Praėjusią naktį buvo išsiųsti laiškai dėl mūsų ambasadoriaus ir konsulų Kanadoje atšaukimo, – pareiškė žurnalistams Filipinų URM vadovas Teodoras Locsinas. – Jų laukiame čia (Filipinuose) maždaug po paros“. Anot ministro, Otava pradelsė paskutinį nustatytą terminą, iki kurio ji turėjo išvežti atliekas. Manila reikalavo, kad šiukšlės būtų išgabentos iki gegužės 15 d.

Filipinų prezidentas Rodrigas Duterte anksčiau kritikavo Kanadą už tai, kad ši nesutinka išgabenti nelegalių atliekų. 2016 metais Filipinų teismas nusprendė, kad jos turi būti grąžintos į Kanadą. Bet Otava iki šiol atsisako tai padaryti, nes, pasak jos, šiukšles įvežė privačios kompanijos, o ne šalies vyriausybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.