Pasaulyje

2019.05.16 09:09

San Fransiskas susirūpino žmonių privatumu: draudžia veido atpažinimo technologijas

San Fransiskas uždraudė miesto tarnyboms, iš jų ir policijai, naudoti veido atpažinimo technologijas. Tokios technologijos pastaruoju metu vis plačiau diegiamos visame pasaulyje, bet kritikai sako, kad jos gali būti panaudotos piktavališkais tikslais, be to, yra nepatikimos, daro per daug klaidų ir be reikalo riboja piliečių teisę į privatumą.

San Fransiskas tapo pirmuoju tokį sprendimą priėmusiu miestu Jungtinėse Valstijose. 

„Tai nėra sveika psichologiškai, kai žmonės žino, jog viešumoje yra nuolat stebimi – gatvėse, parkuose. Tokiame viską sekančiame mieste aš nenoriu gyventi“, – sakė miesto tarybos narys Aaronas Peskinas. 

Privatūs asmenys, verslas ir federalinė valdžia mieste toliau galės savo reikmėms naudoti veido atpažinimo technologjas, bet savivaldybės tarnyboms ir agentūroms, tarp jų policijai ir viešajam transportui, tą daryti uždrausta. Be to, bet koks bandymas įsigyti naujas sekimo technologijas nuo šiol turės būti patvirtintas miesto administracijos. Privatumo šalininkai tai vadina pergale.

Anot kito San Fransisko deputato Rafaelio Mandelmano, „viena svarbiausių užduočių vyriausybėms 21-ajame amžiuje bus surasti būdą kaip atkurti bent dalį prarasto privatumo, paaukoto per technologijos plėtrą“.

Draudimo rėmėjai sako, kad dabar egzistuojančios veido atpažinimo technologijos yra nepatikimos ir pažeidžia privatumą. Technologija taip pat linkusi daryti klaidų – ypač kai turi atpažinti moteris ar tamsenės odos spalvos asmenis. Oponentai atsako, kad uždraudus naujas sekimo technologijas į pavojų patenka saugumas ir galimybės efektyviai kovoti su nusikalstamumu.

Plačiau – reportaže nuo 4.04 min.

Žinios. Vaikų gyvensenos tyrimas: tarp problemų – alkoholis, menkas judrumas ir per didelis krūvis