Pasaulyje

2019.05.15 14:32

Amerikiečiai atveria Laisvės statulos muziejų

Šįvakar Niujorke atidaromas naujas garsiosios Laisvės statulos muziejus. Pirma jį apžiūrės šio šimtamilijoninio projekto rėmėjai, o rytoj į muziejų galės patekti visi norintieji. Daugiau kaip prieš 130 metų Prancūzijos žmonių Amerikai padovanota statula tapo neabejotinu Jungtinių Valstijų simboliu, bet po rugsėjo 11-osios įvykių, rimtai susirūpinus Laisvės statulos saugumu, į ją pačią turistams patekti bus dar sunkiau.

Jungtinių Valstijų federalinė vyriausybė, kuriai ir priklauso Laisvės statula bei sala, kur ji pastatyta, po Rugsėjo 11-osios įvykių susidūrė su rimta problema – kaip užtikrinti tokio garsaus Jungtrinių Valstijų simbolio apsaugą. Per tuos metus ir sala, ir pati statula daug kartų buvo uždaryta, kol galiausiai nuspręsta iškelti statulos viduje veikusį muziejų ir pastatyti jam naują kompleksą.

„Visi pinigai surinkti iš privačių aukų. Laisvės statulos ir Ellis salos fondas surinko 100 milijonų dolerių šio muziejaus statybai, muziejaus eksponatams ir instaliacijoms. Taip atsirado galimybė pastatyti saugumo patikos pastatą“, – sako Johnas Piltzeckeris, „Laisvės statulos-Eliso salos“ fondo atstovas.

Tam, kad statulos saugumo užtikrinimas negadintų įspūdžio milijonams čia trokštančių apsilankyti turistų iš užsienio bei pačių amerikiečių, naujame muziejuje apstu originalių eksponatų ir modernių vaizdo instaliacijų.

Plačiau – TV reportaže nuo 11.02 min.

Žinios. Vairuotojo pažymėjimo nepripažintas tinkamu dokumentu asmens tapatybei nustatyti