Pasaulyje

2013.01.18 17:36

B. Obamos įbrolis dalyvaus rinkimuose Kenijoje

ELTA 2013.01.18 17:36

JAV prezidento Baracko Obamos rinkimų vilties ir permainų pažadas įkvėpė jo įbrolį Maliką Obamą pradėti savo politinę karjerą Kenijoje, praneša „Reuters“.

JAV prezidento Baracko Obamos rinkimų vilties ir permainų pažadas įkvėpė jo įbrolį Maliką Obamą pradėti savo politinę karjerą Kenijoje, praneša „Reuters“.

„Jei mano brolis daro puikius dalykus JAV žmonėms, kodėl aš negaliu čia daryti puikių dalykų Kenijos gyventojams?“, – M. Obama sakė reporteriams Kogelo kaime, iš kurio kilęs B. Obama.

54-erių M. Obama yra nepriklausomas kandidatas kaimiškos Siajos apygardos gubernatoriaus rinkimuose. Apie savo brolį JAV prezidentą M. Obama sakė, kad jis įkūnijo jų tėvo svajonę. Anot M. Obamos, B. Obama tiek daug pasiekė, nes ėjo jų tėvo pėdomis. Barakas Obama vyresnysis buvo pirmasis afrikietis, studijavęs Havajų universitete, o grįžęs namo tapo aukštu Kenijos valstybės tarnautoju.

M. Obama teigia, kad rinkimuose dalyvauja, nes nori paskatinti ekonomikos augimą ir jaučia pareigą tai daryti. Jis nėra tikras, ar žinoma pavardė jam padės, ar trukdys rinkimuose.

M. Obama nuo 1985 metų gyveno ir dirbo Vašingtone, JAV. Vėliau jis tapo nepriklausomu finansų konsultantu. Dabar jis dalį laiko gyvena JAV, kur gauna darbo užsakymų, o likusį laiką gyvena Kenijoje.