Pasaulyje

2019.05.15 08:47

Alabamoje – griežčiausias abortų įstatymas JAV: gydytojams grėstų įkalinimas iki gyvos galvos

BNS 2019.05.15 08:47

Alabamos senatas antradienį priėmė griežčiausią abortų draudimo įstatymą Jungtinėse Valstijose, uždrausdamas bet kokį nėštumo nutraukimą ir numatydamas įkalinimą iki gyvos galvos gydytojams už tokios procedūros atlikimą.

Įstatymo tekste, kurį respublikonų dominuojamas senatas nusiuntė gubernatorei Kay Ivey pasirašyti, neminimos jokios išimtys išžaginimo ar incesto atvejams.

Didžiausia žmogaus teisių gynimo organizacija Jungtinėse Valstijose ACLU pažadėjo pateikti ieškinį, kad būtų blokuotas įstatymo įgyvendinimas, bet įstatymo projekto rėmėjai yra aiškiai pasakę, kad nori bylos patekimo į Aukščiausiąjį Teismą.

Dabar, kai po prezidento Donaldo Trumpo išrinkimo Teisme daugumą sudaro konservatyvūs teisėjai, kai kurie respublikonai nori, kad jis panaikintų svarbią 1973 metų bylos „Roe v. Wade“ nutartį, pripažinusią moterų teisę į abortus.

„Jūs ką tik patys išžaginote Alabamos valstiją“, – pareiškė valstijos senato demokratų lyderis Bobby Singletonas, senatoriams pašalinus pataisą dėl abortų draudimo išimčių.

„Jūs sakote mano dukrai: „Tu nesvarbi Alabamos valstijoje... Vyrams nieko tokio tave žaginti, ir tu gimdysi jo vaiką, jei pastosi“, – pridūrė jis iš susijaudinimo drebančiu balsu.