Pasaulyje

2019.05.15 07:19

Kremliaus pozicija: esame atviri bet kokio formato susitikimui su Trumpu

BNS 2019.05.15 07:19

Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas užsienio reikalų klausimais antradienį pareiškė, kad Kremlius yra atviras bet kokio formato deryboms su JAV vadovu Donaldu Trumpu.

Jurijus Ušakovas tai pareiškė po Rusijos Juodosios jūros Sočio kurorte įvykusio V. Putino susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo.

Anksčiau šią savaitę D. Trumpas pareiškė, kad ketina susitikti su Rusijos lyderiu birželį Japonijoje vyksiančio Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo kuluaruose. Visgi Kremlius tvirtino, kad jokio oficialaus pasiūlymo iš Baltųjų rūmų nėra sulaukęs.

„Esame pasirengę bet kokiam kontaktui. Galime su prezidentu Trumpu pasikalbėti „ant kojų“ (G-20 susitikimo kuluaruose), galime susėsti detalesnių derybų. Viskas priklauso nuo mūsų partnerių amerikiečių požiūrio“, – tvirtino J. Ušakovas.

Antradienį Sočyje M. Pompeo dalyvavo tris valandas trukusiose derybose su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu. Po jų jiedu susitiko su V. Putinu.

J. Ušakovas sakė, kad M. Pompeo ir V. Putinas aptarė Sirijos, Afganistano ir Venesuelos klausimus, tačiau apie Ukrainą ir žmogaus teises nesikalbėjo.