Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.14 17:38

Trumpas: JAV ūkininkams prekybos karas su Kinija bus naudingas

ELTA 2019.05.14 17:38

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo padėti tarp kūjo ir priekalo patekusiems amerikiečių ūkininkams, kenčiantiems nuo dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų prekybos karo.

Kinija pirmadienį atsakė į praeitą savaitę padidintus JAV muitų tarifus. Rytų milžinė paskelbė, kad tūkstančiams JAV žemės ūkio ir pramoninių prekių grupių nuo birželio 1 d. didės muitų tarifai. Į tai D. Trumpas atsakė pareiškimais, esą būtent JAV ūkininkai sulauks daugiausia naudos iš prekybos karo.

„Mūsų didūs patriotai ūkininkai bus vieni didžiausių dabar vykstančių dalykų naudos gavėjų. Tikiuosi, kad Kinija ir toliau rodys mums pagarbą pirkdama mūsų puikius žemės ūkio produktus, pačius geriausius“, - tviteryje rašo D. Trumpas.

Visgi realybė nėra tokia graži, kokia ją piešia JAV prezidentas. Pernai D. Trumpo administracija skyrė 12 mlrd. dolerių dėl prekybos karo Amerikos ūkininkų patirtų nuostolių kompensavimui.

Pasak D. Trumpo, šias lėšas muitų forma sumokės pati Kinija, tačiau ekspertai tikina, kad čia JAV prezidentas apsigauna – daugiausia nuo prekybos karo ir didinamų muitų tarifų nukenčia Kinijos produkcijos importuotojai Jungtinėse Valstijose.

„Pinigai Jungtinėms Valstijoms ateis tarifų forma, leidus Kinijai ir kitiems vykdyti verslą su mumis. Ūkininkai daugelį metų buvo pamiršti. Jų laikas atėjo!“ – teigia D. Trumpas.

Prekybos karas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų prasidėjo pernai. Jungtinės Valstijos kaltino Pekiną verčiant Jungtinių Valstijų bendroves, veikiančias Kinijoje, dalytis technologijomis su vietiniais partneriais ir perduoti intelektinės nuosavybės paslaptis. Pati Kinija tai neigia.

D. Trumpo administracijos pareigūnai taip pat prieštarauja Kinijos keliamiems prekybos barjerams, kaip valstybinėms subsidijoms, reguliavimui, verslo licencijavimo procedūroms, prekių standartų priežiūrai ir kitoms praktikoms, kurios, esą užveria Kinijos rinką užsienio įmonėms arba suteikia vietos įmonėms nesąžiningą pranašumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi