Pasaulyje

2019.05.14 17:26

Religija ir valdžia Lenkijoje: vieni piktinasi seksualine prievarta, kiti – baiminasi homoseksualų

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, Lenkijoje aštrėja ginčai dėl religijos vaidmens politikoje. Rinkimuose dalyvaujanti valdančiojie „Teisės ir teisingumo“ (PiS) partija teigia, kad Bažnyčia įprasmina visas lenkiškas vertybes, o kita visuomenės dalis nusiteikusi kritiškiau.

Neseniai Lenkijoje pasirodė dokumentinis filmas apie lenkus, kurie patyrė dvasininkų seksualinį išnaudojimą. Filmas šalyje sukėlė skandalą, jį „Youtube“ platformoje peržiūrėjo daugiau kaip 11 mln. žmonių. Jame savo išgyvenimais dalinasi aukos, o šalies Katalikų Bažnyčia dar kartą atsiprašė aukų.

Dabar religija yra atsidūrusi rinkiminės kampanijos centre. Konservatyvios PiS partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis gina Bažnyčią kaip šalies tradicinių vertybių bastioną.

Praėjusią savaitę Lenkijos pareigūnai sulaikė žmogaus teisių aktyvistę, kuri itin garbinamą Čenstakavos Dievo Motiną pavaizdavo su vaivorykštine aureole. Taip ji siekė atkreipti dėmesį į LGBT bendruomenės narių padėtį. Jai pateikti kaltinimai įžeidus religinius jausmus, o už tai baudžiama iki 2 metų kalėjimo.

Žmogaus teisių organizacijos teigia, kad tai primena politinį persekiojimą.

Tuo tarpu konservatyvi PiS partija rinkėjus telkia gąsdinimais apie homoseksualumą ir migrantus. Apklausų duomenimis, už partiją rinkimuose gali balsuoti trečdalis rinkėjų.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 49.45 min.

„Laba diena, Lietuva“. Ar įvyks šeštasis gyvybės rūšių išnykimas?