Pasaulyje

2019.05.14 15:11

Realybės šou pasekmės Britanijoje: laida nutraukta, kai dalyvis atėmė sau gyvybę

BNS 2019.05.14 15:11

Populiaraus britų pokalbių šou kūrėjai pašalino visas savo programos dalis iš interneto ir sustabdė laidų filmavimą po pranešimo apie vieno laidos svečio savižudybę antradienį.

Populiariausios dieninės pokalbių laidos „The Jeremy Kyle Show“ transliuotoja ITV atšaukė laidos eterį neribotam laikui po 63 metų Steve`o Dymondo mirties. Šis vyras prieš savaitę filmavosi minėtoje laidoje.

S. Dymondas neišlaikė patikrinimo melo detektoriumi, kuris buvo atliktas siekiant įtikinti jo sužadėtinę, kad jis jai nebuvo neištikimas, ir pora išsiskyrė, rašo laikraštis „The Sun“. 

„The Jeremy Kyle Show“ kritikuojama dėl jos laidų dalyvių supriešinimo eteryje. Joje neretai sukiršinami meilės trikampyje atsidūrę varžovai, yra pasitaikę ir smurto atvejų.

Konservatorių parlamentaras Charlesas Walkeris laikraščiui „The Daily Mail“ sakė, kad geriausias patarimas ITV būtų tiesiog „sustabdyti“ šią laidą visam laikui.

„Tai labai labai nepatraukti televizijos laida, ir stebiuosi, kad ji taip ilgai išsilaikė“, – pridūrė įstatymų leidėjas.

Mančesterio teisėjas Alanas Bergas 2007 metais yra pavadinęs šią laidą „nesveiku ir slegiančiu sutrikusių žmonių, gyvenančių  sumaištyje, rodymu“ ir „žmonių pjudymu“.

ITV pašalino visas laidos dalis iš visuomenei internetu prieinamų ITV archyvų ir neberodys jos televizijos ITV2 eteryje. 

Maždaug milijono žiūrovų mėgstamą laidą vedė buvęs draudimo agentas Jeremy Kyle`as. Ji rodoma nuo 2005 metų. 

Po dviejų romantinės laidos „Love Island“ dalyvių mirties Didžiojoje Britanijoje buvo susirūpinta televizijos realybės šou daromu poveikiu visuomenės sveikatai. Sophie Gradon ir Mike`as Thalassitis buvo rasti pasikorę per du nesusijusius incidentus.