Pasaulyje

2019.05.14 11:37

Britai gydytis vyksta į Lietuvą – traukia gera kokybė ir mažos eilės

LRT.lt2019.05.14 11:37

Didžiosios Britanijos gyventojai vis dažniau atvyksta gydytis į Lietuvą, remdamasis naujausia statistika praneša portalas „Practicebusiness.co.uk“.

Dėl didelių ir vis augančių procedūrų kainų bei sunkiai suderinamų vizitų pas gydytojus, britai kai kuriomis medicinos paslaugomis naudojasi kitose šalyse.

2018 m. duomenimis, 4,15 mln. Jungtinės Karalystės gyventojų yra įtraukti į Nacionalinės sveikatos tarnybos sąrašą ir laukia, kol jiems bus suteikiamos gydymo paslaugos. Daugiau nei 2 tūkst. pacientų vizito pas gydytoją laukia jau ilgiau nei metus.

Todėl Didžiosios Britanijos gyventojai nutarė gydytis Lietuvoje, kur privačios sveikatos priežiūros paslaugos siūlomos už gerokai mažesnę kainą ir yra suteikiamos daug greičiau.

Dantų implantacija – viena iš labiausiai pageidaujamų procedūrų Lietuvoje. Anot „Practicebusiness.co.uk“, Jungtinėje Karalystėje dantų gydymo trukmė tapo rekordiškai ilga, o ilgiau nei šešis mėnesius dantų priežiūros laukiančių vaikų nuo 2015 m. iki 2018 m. padaugėjo net 52 procentais.

Vieno danties implantas Lietuvoje kainuoja apytikriai 750 eurų. Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje vieno danties implanto kaina yra beveik 2,5 tūkst. svarų.

„Šiuo metu pastebime didėjantį pacientų, atvykstančių iš Didžiosios Britanijos, skaičių. Jie renkasi įvairias paslaugas – nuo plastinės chirurgijos iki odontologijos“, – teigia vienas iš Lietuvos medicinos turizmo įmonės „Health Tourism Lithuania“ įkūrėjų Vytis Papečkys portalui „Practicebusiness.co.uk“.

„Manau, taip yra dėl ilgų Nacionalinės sveikatos tarnybos laukimo sąrašų Anglijoje ir įkandamų kainų bei geros privačios sveikatos apsaugos paslaugų kokybės čia, Lietuvoje“, – kalbėjo vyras.

2007 m. Lietuvos medicinos sektoriui buvo suteikta Europos Sąjungos parama ir jis buvo pertvarkytas. Lietuva laikoma viena pirmaujančių Europos šalių atsižvelgiant į medicinos infrastruktūros išvystymą ir angliškai kalbančius medicinos specialistus, rašoma „Practicebusiness.co.uk“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt