Pasaulyje

2019.05.14 10:48

JAV aktorė pripažino savo kaltę – davė kyšį, kad dukra įstotų į universitetą

BNS 2019.05.14 10:48

JAV aktorė Felicity Huffman pirmadienį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl kyšių davimo siekiant įtaisyti savo dukrą į prestižinį universitetą.  

Tai leis aktorei išvengti triukšmingo teismo proceso ir tikėtinos kalėjimo bausmės. 

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė 56 metų F. Huffman yra viena iš virtinės garsenybių, atsidūrusių skandalo dėl didžiulio masto kyšininkavimo siekiant įtaisyti savo atžalas į prestižiškiausias šalies mokyklas epicentre. 

Stojusi prieš Bostono teisėją Indirą Talwani, akivaizdžiai prislėgta F. Huffman pripažino sumokėjusi 15 tūkst. JAV dolerių (13,3 tūkst. eurų) kyšį, kad jos vyriausia dukra geriau išlaikytų stojamąjį egzaminą į koledžą.  

Už tokį nusikaltimą įstatymai numato iki 20 metų kalėjimo ir piniginę baudą, galinčią siekti 250 tūkst. JAV dolerių (222,3 tūkst. eurų). Padariusi kaltės pripažinimą aktorė turėtų išvengti šių bausmių.    

Federaliniai prokurorai rekomendavo F. Huffman skirti lygtinę vienerių metų laisvės atėmimo bausmę ir 20 tūkst. JAV dolerių (17,8 tūkst. eurų) baudą, tačiau teisėja gali skirti bausmę savo nuožiūra. 

Praėjusį mėnesį aktorė paskelbė, jog ketina padaryti kaltės pripažinimą. Anot F. Huffman, jai gėda dėl to, ką padarė. 

Nuosprendis turėtų būti paskelbtas rugsėjo 13 dieną, pranešė Masačusetso prokuroras Andrew Lellingas. 

Iš pusšimčio žmonių, kuriems buvo pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo JAV koledžuose skandalo, dešimt, tarp jų penki tėvai, jau padarė kaltės pripažinimo pareiškimus. 

Dar dešimt tėvų pareiškė, jog taip pat pripažins kaltę. 

Šie žmonės kaltinami dalyvavę schemoje, skirtoje padėti Amerikos elito atstovams įtaisyti savo vaikus į prestižiškiausius šalies koledžus. Tarp kaltinamųjų taip pat yra kelių didžiųjų advokatų kontorų vadovų bei partnerių. 

Centrine schemos figūra nurodomas stojimo konsultantas Williamas „Rickas“ Singeris, Niuport Biče Kalifornijoje įkūręs kompaniją „Edge College & Career Network“. Anot pareigūnų, jam buvo sumokėti maždaug 25 mln. dolerių (22,2 mln. eurų) koledžų treneriams bei administratoriams papirkti.  

W. Singeris padarė kaltės pripažinimo pareiškimą ir bendradarbiauja su tyrėjais.