Pasaulyje

2019.05.14 10:20

Estijos politikų kvietimu šalyje besilankanti Le Pen: Rusija turi tapti NATO nare

BNS2019.05.14 10:20

Į Estiją antradienį atvyko Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen, o Talino oro uoste ją pasitiko konservatyviosios liaudies partijos (EKRE) pirmininko pavaduotojas Jaakas Madissonas, pranešė šalies dienraštis „Postimees“.

Vidurnaktį į Taliną atvykusi M. Le Pen žurnalistams sakė, kad Estijoje susitiks su EKRE lyderiais.

„Susitiksiu su EKRE lyderiais, su kuriais norime kurti frakciją Europos Parlamente – drauge su (Italijos kraštutinių dešiniųjų „Lygos“ (Lega) lyderiu) Matteo Salvini, Austrijos laisvės partija ir mūsų draugais flamandais, danais ir suomiais“, – kalbėjo Prancūzijos ultradešiniųjų „Nacionalinio sambūrio“ lyderė.

Antradienį Taline vyks Estijos, Suomijos, Danijos ir Prancūzijos dešiniųjų ir nacionalistinių politinių jėgų atstovų susitikimas.

M. Le Pen ne kartą yra paskelbusi Kremliaus politiką palaikančių pareiškimų. Ji, be kita ko, yra sakiusi, kad NATO misija turėtų būti kova su terorizmu bei islamizmu ir kad Rusija turėtų prisijungti prie šios Šiaurės Atlanto aljanso misijos.  

„Kam subyrėjus SSRS reikalinga NATO? Tai svarbiausias klausimas. Kodėl gi nesuteikus Aljansui naujos misijos – kovos su terorizmu ir islamizmu?“ – sakė M. Le Pen interviu televizijai „CNews“. 

„Dėl šios misijos Rusija turėtų įstoti į NATO“, – kalbėjo prancūzų politikė. 

Po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu M. Le Pen pareiškė, kad jis įkūnija „naują pasaulio matymą“. 

„Jis įkūnija suverenią tautą“, – sakė ji.  

M. Le Pen taip pat yra pareiškusi, jog Rusijos įvykdyta Krymo aneksija yra teisėta. 

„Tikrai nemanau, kad buvo įvykdyta neteisėta aneksija: buvo surengtas referendumas, Krymo gyventojai nusprendė prisijungti prie Rusijos. Nematau jokių priežasčių abejoti tuo referendumu“, – sakė politikė.  

Rusija Krymo pusiasalį nuo Ukrainos atplėšė 2014 metų kovą po okupacijos sąlygomis organizuoto referendumo, kurį Kijevas ir Vakarų šalys laiko neteisėtu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.